POMAGAJĄC ZDOBYWAMY FUNDUSZE

image_pdfimage_print

25 kwietnia uczniowie szkół podjęli wspólną inicjatywę, aby pozyskać fundusze na organizację wycieczek szkolnych.

 

Mimo tego, że sobota to dzień wolny od zajęć, uczniowie klasy IVa i IVb Szkoły Podstawowej oraz klasy IIIb Gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami nie próżnowali. 25 kwietnia podjęli wspólną inicjatywę, aby pozyskać fundusze na organizację wycieczek szkolnych. Ich celem było posprzątanie lasów z odpadów i śmieci, które pozostawiają w nich mieszkańcy naszej gminy. Dzieci i młodzież byli zaskoczeni ilością i tym, co ludzie wyrzucają do lasów. W ciągu 3 godzin uzbierali około 20 worków odpadów.

Po wykonaniu zadania Pan Mariusz Szczęsny zorganizował ognisko, podczas którego poczęstował uczestników kiełbaskami. Mimo tego, że zmęczenie trochę dało się we znaki każdy wracał zadowolony i dumny z tego, że mógł wesprzeć tak ważną akcję.

Wychowawcy i uczestnicy pragną serdecznie podziękować Panu Mariuszowi, że umożliwił i zorganizował sprzęt niezbędny do realizacji tej akcji. Dziękujemy również rodzicom, większość dzieci była spoza Przytocznej, a Oni znaleźli czas, aby  dowieźć je na miejsce zbiórki i odebrać po zakończeniu naszej misji.

Takie akcje są bardzo ważne, ponieważ pomagają młodzieży inaczej spojrzeć na problemy związane z zaśmiecaniem naszych lasów. Nauczyło to również, że warto wesprzeć czyjeś działania, aby coś zyskać, uczniowie uczą się, że swoją pracą można zdobyć środki na realizację swoich planów. To przedsięwzięcie było pierwszą akcją uczniów SP, a kolejną młodzieży z Gimnazjum, ale zapewne nie ostatnią!!!

 

Wdzięczni wychowawcy:

Dorota Kmieciak, Konrad Golec, Paweł Dymel