POMIDOROWY AKCENT W WUSTERHAUSEN

image_pdfimage_print

W ramach nawiązującej się współpracy partnerskiej z niemiecką gminą Wusterhausen/Dosse otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w regatach, które odbyły się dnia 31 maja br. 

 

   W ramach nawiązującej się współpracy partnerskiej z niemiecką gminą Wusterhausen/Dosse otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w regatach, które odbyły się dnia 31 maja br. nad jeziorem w Wusterhausen. W zawodach uczestniczyło 12 drużyn liczących po 20 osób. Każda z drużyn miała do pokonania dystans liczący 250 m. Gminę Przytoczna reprezentowali: Marcin Kułak, Tomasz Serowik, Izabela i Przemysław Szewczyk, Nina i Andrzej Lewko, Małgorzata i Jan Piaseccy oraz burmistrz Wusterhausen Roman Blank. Z uwagi na niepełny skład nasza drużyna wystartowała poza konkursem uzyskując bardzo dobry czas – 1.08 min. (najlepszy wynik wynosił 1.03 min.). Ku naszemu zaskoczeniu gospodarze nie szczędzili nam gorącego dopingu.

    Burmistrz Roman Blank już dziś zaprasza nas na przyszłoroczne zawody jednak nie w formie zabawy ale jako drużynę przystępującą do rywalizacji w pełnym składzie. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne oraz wiele atrakcji dla dzieci. Spotkanie było także okazją do rozmów i ustaleń na temat kolejnych spotkań, planów i przedsięwzięć mających zbliżyć mieszkańców naszych gmin.