POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS VI

image_pdfimage_print

„Szczęśliwej drogi już czas…”

Pożegnanie uczniów klas VI

Pod takim tytułem odbyła się akademia uczniów klas VI, którą żegnali się ze szkołą. Przygotowali ją szóstoklasiści wraz z wychowawcami: Panią Natalią Baran i Panem Markiem Korczyńskim. Jak słusznie zauważyli nasi absolwenci, bardzo trudno jest w kilku minutach zawrzeć tyle pięknych lat tego ważnego etapu edukacyjnego.

Podobne wyzwanie stanowi opisanie w kilku słowach niezwykłego spektaklu artystycznego, w którym mogła wziąć udział społeczność naszej szkoły. Uczniowie znakomicie pokazali to wszystko, co stanowi szkolną codzienność i jest tak wyjątkowe, choć jednocześnie tak zwyczajne.

Szóstoklasiści zaskoczyli już na samym początku. Zamiast tradycyjnego poloneza… oglądaliśmy nowoczesny i oryginalny taniec w ciemnościach, który rozświetlał tylko blask kolorowych ozdób na ubraniach. Ten przemyślany i dopracowany układ choreograficzny wzbudził ogromny aplauz publiczności.

Później mogliśmy przekonać się, jak wygląda dzień z życia szóstoklasisty, który niezwykle „ochoczo”, prawie każdego poranka, odwiedza swoją szkołę, by tam wziąć udział w odwiecznym starciu między uczniami i nauczycielami. Rzeczywiście, uczniowskie życie nie należy do łatwych. Każda lekcja to przecież wysiłek intelektualny i fizyczny. Obejrzeliśmy wszystkie zajęcia w krzywym zwierciadle. Śmiechu i dobrej zabawy było pod dostatkiem.

Szóstoklasiści to również mistrzowie wzruszeń i refleksji. Nie zabrakło tego także dzisiaj. Szczere i drżącym głosem odczytane podziękowania kierowane w stronę wszystkich nauczycieli oraz niezapomniane prezentacje zdjęć, sprawiły, że w oku zakręciła się łza, a później nieposłusznie popłynęła po policzku. Pewnie chciała spróbować dogonić te piękne dni, które zawdzięczamy naszym absolwentom. Wzruszenie wciąż tak mocno trzymało za gardło.

Dziękujemy, że jeszcze raz przypomnieliście nam o tym, iż w szkole mogą narodzić się prawdziwe i bliskie więzi, które są wzmacniane nie tylko na lekcjach, ale także podczas niezapomnianych wycieczek, imprez i apeli szkolnych.

Macie rację, „szczęśliwej drogi już czas”. Nie zapomnijcie jednak, że ta, którą macie już za sobą, także przepełniona była wieloma radościami i morzem uśmiechu. Niech on Wam towarzyszy na wszystkich życiowych szlakach, bo to najlepsze lekarstwo na niepowodzenia i najwspanialszy prezent dla innych. Obiecaliście, że nie zapomnicie tego, co przeżyliście z nami w tej szkole. Pytaliście ze strachem, czy będziemy pamiętać o Was. My też zapewniamy – nie zapomnimy!

Renata Pałka