PROGRAM „SŁONECZNA GMINA” -DOTACJA 45% NA KOLEKTORY SŁONECZNE

image_pdfimage_print

Fundacja SOL zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne spotkanie dotyczące programu Słoneczna Gmina, które odbędzie się 06.02.2013 o godzinie 16:00 w sali narad Urzędu Gminy w Przytocznej.

 

Fundacja SOL zaprasza wszystkich mieszkańców na bezpłatne spotkanie dotyczące programu Słoneczna Gmina dnia 06.02.2013 o godzinie 16:00, sala narad Urzędu Gminy w Przytocznej.

Fundacja pragnie dostarczyć jak najszerszej grupie odbiorców wiedzę z zakresu budowy urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, możliwości ich zastosowania jak również finansowania.

CEL PROGRAMU
Program „Słoneczna Gmina” został utworzony w 2008 roku i obecnie organizowany i realizowany jest przez fundację SOL z siedzibą w Poznaniu. Celem programu jest propagowanie stylu życia chroniącego środowisko naturalne przez wykorzystywanie źródeł odnawialnych do produkcji ciepła z kolektorów słonecznych i prądu z modułów fotowoltaicznych w domach jedno i wielorodzinnych. Fundacja pragnie dostarczyć jak najszerszej grupie odbiorców wiedzę z zakresu budowy urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, możliwości ich zastosowania jak również finansowania.
Założeniem jest także wspomaganie rozwoju rodzimych firm instalacyjnych przez dostarczanie im wysokiej jakości produktów, co zwiększy ich konkurencyjność i sprawi, że będą postrzegane jako prężne i nowoczesne.

DOTACJA 45% NA KOLEKTORY SŁONECZNE
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2010 roku uruchomił program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz aparatury niezbędnej do ich prawidłowego funkcjonowania. Wysokość dotacji wynosi 45%.
Z programu skorzystać mogą osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe niepodłączone do sieci ciepłowniczej. Jako fundacja chcemy pomóc Państwu w doborze odpowiedniego rozwiązania i wskazać solidnego wykonawcę.
Jesteśmy w kontakcie z wszystkimi bankami, które podpisały umowę z NFOŚiGW i z przyjemnością pomożemy Państwu w zebraniu potrzebnych dokumentów i wypełnieniu formalności związanych z dotacją. O szczegółach dowiedzą się Państwo na zorganizowanym w gminie spotkaniu z naszym przedstawicielem.

LABORATORIUM OZE NAUKA I EKOLOGIA
Nasze laboratoria OZE to:
popularyzacja odnawialnych źródeł energii
wprowadzanie i edukacja w zakresie nowoczesnych źródeł energii
możliwość przeprowadzania dokładnych badań nasłonecznienia, prędkości wiatru
porównywania różnych form produkcji energii odnawialnej
Laboratorium Energii odnawialnej może być przy okazji generatorem energii elektrycznej dla odbiorników mniejszej mocy.

Informacje na temat spotkania:
+48 506-054-394
www.slonecznagmina.pl