PRZEGLĄD GRUP JASEŁKOWYCH I KOLĘDNICZYCH

image_pdfimage_print

Tradycyjnie, jak co roku w styczniu,  miał miejsce przegląd grup  jasełkowych i kolędniczych.

    Tradycyjnie, jak co roku w styczniu, odbyły się Spotkania Grup Jasełkowych i Kolędniczych. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej swoje przedstawienia zaprezentowało osiem grup jasełkowych: wychowankowie Domów Pomocy Społecznej Rokitno 38 i Rokitno 58, dzieci z Rokitna, Strych oraz Przedszkola w Wierzbnie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnie, Szkoły Podstawowej w Przytocznej oraz z Zespołu Szkół Integracyjnych w Skwierzynie.
    Wzruszające,  pouczające, niezwykle barwne i profesjonalne. Tak należy podsumować każde z przedstawień. A do tego piękne stroje, scenografia i rekwizyty.
    Na zakończenie wszyscy uczestnicy udali się do Sanktuarium Matki Boskiej w Rokitnie na uroczyste zakończenie, podsumowanie, wspólną modlitwę oraz koncert kolęd w wykonaniu Trio Fermata w składzie: Zdzisław Musiał (gitara klasyczna), Katarzyna Cegielska (wiolonczela), Izabela Sepina (flet poprzeczny). W podziękowaniu każda grupa została obdarowana obrazem z wizerunkiem Rokitniańskiej Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.  
     Organizatorzy:  Kustosz  Sanktuarium Matki Boskiej Rokitniańskiej – ks. dr Józef Tomiak, Wójt Gminy Przytoczna – Bartłomiej Kucharyk oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury,  serdecznie dziękują uczestnikom i opiekunom grup za trud i pracę włożoną w przygotowanie spektakli.

 


Gminny Ośrodek Kultury
w Przytocznej 


foto: Piotr Jeske