PRZEGLAD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – ROKITNO 2014

image_pdfimage_print

Ponad 100 osób zaprezentowało się podczas „Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – Rokitno 2014” jaki odbył się 13 czerwca w nowo wyremontowanej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej. 

 

   Ponad 100 osób zaprezentowało się podczas „Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – Rokitno 2014” jaki odbył się 13 czerwca w nowo wyremontowanej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej. Imprezę pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego i Starosty Powiatu Międzyrzeckiego otworzyli przedstawiciele organizatorów: dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie 38 Pani Magdalena Mleczak oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Lśnienie” w Rokitnie Pani Natalia Ilczuk.

   W przeglądzie udział wzięli: mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z powiatu międzyrzeckiego; uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Przytoczna; uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu i Fili w Rokitnie oraz członkowie Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym z Międzyrzecza. Uczestnicy przeglądu przygotowali stoiska wystawiennicze z pracami rzeźbiarskimi, malarskimi, ceramiką. Była szynka zapiekana w chlebie oraz grochówka. Przyjazna atmosfera i otwartość wszystkich przybyłych służyły integracji, co przyczyniło się do zawarcia nowych przyjaźni.

   Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które pomogły w organizacji Przeglądu, w szczególności: Wójtowi Gminy Przytoczna – Panu Bartłomiejowi Kucharykowi oraz Dyrektorowi GOK w Przytocznej – Panu Piotrowi Barskiemu.


Żródło: DPS Rokitno