PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

image_pdfimage_print

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Lśnienie” oraz Dom Pomocy Społecznej w Rokitnie nr 38 wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przytocznej po raz czwarty zorganizowali Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad imprezą objęli Starosta Powiatu Międzyrzecz Pan Grzegorz Gabryelski oraz Wójt Gminy Przytoczna Pan Bartłomiej Kucharyk. Organizatorzy skorzystali z pomocy finansowej Starostwa Międzyrzecz oraz Gminy Przytoczna.

Spotkanie zgromadziło ponad 200 osób: bezpośrednich uczestników zadania, zaproszonych gości i widzów. Gościliśmy: mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Rokitnie 38, Rokitnie 58, Skwierzynie, Międzyrzeczu, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu filia Rokitno, członków Lubuskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczewie, uczestników zajęć Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Skwierzynie, uczniów klas integracyjnych ze Szkoły Podstawowej w Przytocznej, Wierzbnie oraz Gimnazjum z Przytocznej jak i harcerzy z 1 DH „Sokół” z Przytocznej. Podczas przeglądu zobaczyć można było występy artystyczne na scenie głównej, gdzie zaprezentowali się soliści, zespoły wokalne, grupy teatralne i taneczne. Na stoiskach wystawienniczych prezentowano prace plastyczne, rzeźbiarskie, ceramiczne, wikliniarskie i haft. Przegląd słynie z niesamowicie przyjaznej i koleżeńskiej atmosfery i tak było również w tym roku. Wszyscy bawili się doskonale, a dodatkowo w przerwie mogli podziwiać gwiazdę przeglądu – saksofonistę Marcina „Pesosa” Stachowiaka. Niepełnosprawni artyści zgodnie zadeklarowali, że już rozpoczynają przygotowania programu do występu za rok!

Organizatorzy składają podziękowania dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej Panu Piotrowi Barskiemu oraz sponsorom: Gospodarczemu Bankowi Spółdzielczemu z Międzyrzecza i Nadleśnictwu Międzychód, za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Bartłomiej Orzeł