PRZYTOCZNA STOLICĄ TAŃCA

image_pdfimage_print

W dniu 8 czerwca w Przytocznej odbywał się I Ogólnopolski Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life”. Hala sportowa przy Gimnazjum pękała w szwach.

    W dniu 8 czerwca w Przytocznej odbywał się I Ogólnopolski Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life”. Hala sportowa przy Gimnazjum pękała w szwach. Do gminy zjechało 59 formacji  przedstawiając równo 100 prezentacji tanecznych. Dzięki temu Przytoczna stała się stolicą tańca również za sprawą odbywających się dzień wcześniej Mistrzostw Polski w Rock ‘n’ Roll’u Akrobatycznym. Przez dwa dni gmina Przytoczna  gościła łącznie ponad 1500 tancerzy.

   Była to wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na Ogólnopolski Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life” zjechały Zespoły Taneczne z całego kraju. Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00 i trwała do późnych godzin wieczornych. Zespoły rywalizowały w 6 kategoriach tanecznych w 4 grupach wiekowych. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE” włożyli wiele wysiłku aby przedsięwzięcie zyskało wysoką rangę nie tylko na parkiecie ale również od strony organizacyjnej.

 Swoimi patronatami imprezę objęli: Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Lubuski Kurator Oświaty oraz Wójt Gminy Przytoczna. Duży zasięg medialny zapewniony został przez TVP Gorzów Wielkopolski, Gazetę Lubuską, Radio Zachód oraz Radio Plus.

NAGRODĘ DYREKTORA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W PRZYTOCZNEJ otrzymał Zespół Taneczny „NOWINKA I” ze Skwierzyny za choreografię „DARK ANGELS”.

NAGRODĘ GRAND PRIX WÓJTA GMINY PRZYTOCZNA otrzymała Klasa Sportowa III A – PSP Przylep  ( SKT MEGADANCE)  –  za choreografię „ROCK ‘N’ ROLL”.

   Na zakończenie Festiwalu Wójt Gminy Przytoczna Bartłomiej Kucharyk  wręczył puchary oraz podziękował za wspaniałą organizację Kierownik Festiwalu Manueli Mamys  zapowiadając oficjalnie, że dołoży wszelkich starań aby odbyła się druga i kolejne edycje tego wspaniałego tanecznego święta.

 Organizatorami przedsięwzięcia byli: Zespół Taneczny „NOWINKA”, Stowarzyszenie „NEW DANCE”, Gmina Przytoczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej.

   Do dziś organizatorzy otrzymują miłe słowa i podziękowania od uczestników Festiwalu za przyjazną atmosferę oraz organizację przedsięwzięcia i zapowiadają udział w kolejnych edycjach. Nie obyło by się to wszystko, gdyby nie pomoc i wsparcie wójta Przytocznej Pana Bartłomieja Kucharyka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Piotra Barskiego jak również przychylnych i przyjaznych nam osób.

   Taniec dla młodych ludzi to jedna z dróg rozwoju, samorealizacji. Każde wyjazdy, festiwale i stroje to ogromne koszty, na które nie zawsze stać rodziców i stowarzyszenie. Dzięki ludziom dobrej woli nasz Zespół i Stowarzyszenie może działać i przyczynić się do rozwoju młodych ludzi. Dzięki Państwa uprzejmości, hojności i wielkiemu sercu, możliwy jest dalszy rozwój naszego Zespołu. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc, którą Państwo nam zaoferowali.

Galeria zdjęć znajduje się również na stronie www.nowinka.eu oraz www.przytoczna.naszgok.pl

Link do relacji TVP Gorzów Wielkopolski: https://www.facebook.com/photo.php?v=869838883044237

W załączniku znajdziecie również Państwo protokół Rady Artystycznej z Festiwalu.

  

   Zespół Taneczny „NOWINKA” z Przytocznej i Skwierzyny zaprezentował na Festiwalu łącznie 11 choreografii, które przygotowała ich instruktorka Manuela Mamys zdobywając dziewięć I miejsc, jedno II miejsce i jedno III. Był to niewątpliwie wspaniały sukces naszych tancerzy w różnych stylach i kategoriach wiekowych, który przedstawiamy poniżej:

I miejsce- STRZAŁA AMORA (Przytoczna)

I miejsce- LET’S DANCE (Przytoczna)

I miejsce- DARK ANGELS (Skwierzyna)

I miejsce- METAMORFOZA (Skwierzyna)

I miejsce- KRÓLICZE ZABAWY (Przytoczna)

I miejsce- HALO DZIADKU (Skwierzyna)

I miejsce- PODUSZKOWY SHOW (Skwierzyna)

I miejsce- DISCO PARTY (Skwierzyna)

I miejsce- DANCE REVOLUTION (Skwierzyna)

II miejsce- CZERWONY KAPTUREK (Przytoczna)

III miejsce- JEZIORO MARZEŃ (Przytoczna)

 

Prezes Stowarzyszenia „NEW DANCE”

Przemysław Uss

foto: Piotr Jeske