PUSTE MIEJSCE PRZY STOLE

image_pdfimage_print

Spotkanie jasełkowe w naszej szkole

Każdego roku przypominamy sobie to szczególne wydarzenie – narodzenie Jezusa w Betlejem. To niezwykłe, że choć od wieków dotyczy tego samego – wciąż możemy odkrywać w nim coś nowego, odświeżającego, wartościowego.

W tym roku, dzięki naszym zdolnym uczniom, poznaliśmy historię wyjątkowego chłopca. Samotny, bez rodziców, chodzi ulicami miasta. Prosi o jedzenie, próbuje zwrócić na siebie uwagę innych. Potrzebuje wsparcia, ale od nikogo go nie otrzymuje. Szuka domu, gdzie może spędzić Wigilię… bez skutku. Puste miejsce dla niespodziewanego gościa, to tylko tradycja. W końcu zrezygnowany znajduje stary garaż i tam postanawia przeczekać tę noc.

Właśnie tam odwiedza go Święta Rodzina, przybywają pasterze i królowie. Może doświadczyć narodzenia Boga naprawdę, także w swoim sercu. Rano czeka go kolejna niespodzianka. Zostaje odnaleziony przez tatę, który zapewnia, że nigdy go już nie zostawi.

Jasełka przypomniały nam, że najważniejsza jest miłość i bliskość drugiego człowieka. Nie wolno nikogo osądzać, nie znając jego sytuacji i serca. A miłość jest najpiękniejszym darem, jaki możemy ofiarować innym.

Po jasełkach uczniowie obejrzeli pokaz zespołu T-Tins. Tancerze zabrali nas do magicznego świata „Krainy Lodu”. Później spotkaliśmy się z sympatycznymi bohaterami „Shreka” i „Pingwinów z Madagaskaru”, obserwując ich świąteczne perypetie podczas seansu filmowego.

Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Budynek Gminnego Ośrodka Kultury aż trząsł się w posadach, ponieważ dzieci z radością ogłaszały całemu światu, że Bóg się rodzi. Zachęcony ich ogromną energią i wielkim entuzjazmem Święty Mikołaj, postanowił przybyć, by rozdać wszystkim uczniom paczki.

Miejmy nadzieję, że dzieci zabrały ze sobą niezwykłą radość tego dnia. Będą ją pielęgnować nie tylko w czasie świąt. Niech ona towarzyszy wszystkim przez cały 2016 rok.

Anna Kopyść
Natalia Baran
Piotr Barski
Maria Andrusieczko
Renata Pałka