RADOŚĆ WSPOMINANIA

image_pdfimage_print

Czy szkoła zmieniła się nie do poznania?

Wielu z nas marzy o tym, by cofnąć czas. Znów wrócić do tego, co minęło. Na nowo przeżyć dawne radości, naprawić kilka błędów… To, niestety, nie jest możliwe, ale nieubłagany czas okazuje nam czasami swoją łaskawość i pozwala zanurzyć się na chwilę w świecie wspomnień.
Szkolnych wspomnień czar to tytuł apelu, który odbył się 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej. Nie była to zwyczajna akademia, ponieważ tworzyli ją wyjątkowi goście – zaproszeni absolwenci Szkoły Podstawowej w Przytocznej. Swoją obecnością zaszczycili nas Państwo: Jerzy Barski, Alicja Cieślarczyk, Konrad Golec, Karolina Walczak, Bernadeta Racewicz, Bartłomiej Kucharyk, Katarzyna Kolasińska, Karolina Gierczyńska, Jakub Krzystyniak, Paweł Strylewicz, Alina Pawlik, Magdalena Saletis.
Uczestnicy zabawy wspomnieniowej za sprawą czarów prowadzącej pary – Dominiki Arabczyk i Pawła Nowackiego – przenieśli się znów do klasy. Opowiadali o swoich szkolnych perypetiach, przyjaźniach i wycieczkach. Obecni uczniowie mogli przekonać się, że uczniowskie sprawy tak bardzo się nie zmieniają, choć minęło już sporo czasu. Była to dla widzów oryginalna lekcja historii.
Na koniec zaproszeni uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną starych fotografii i wysłuchać okolicznościowych piosenek wykonanych przez Lenę i Alicję Kaczorowskie.

Natalia Baran
Renata Pałka