RELACJA Z DNIA NAUCZYCIELA – GIMNAZJUM

image_pdfimage_print

09.10.2015r. obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się akademia.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i zaproszeni goście.

Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom oświaty. Następnie w uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno – wychowawczej  wręczyła wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora Szkoły. W tym roku nagrody otrzymali: A. Doruch, D. Dymnicka, K. Golec, J. Konieczna, A. Powązka-Słońska, E. Piątyszek,
M. Romanowski, A. Środecka, J. Wrona, R. Malinowska, E. Milczewska. A. Modras i W. Gniazdowski.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli z ust Wójta Gminy Bartłomieja  Kucharyka i Przewodniczącej Rady Rodziców M. Pikus.

Następnie młodzi artyści pieśnią, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Akademię szkolną przygotował Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum. Nad przebiegiem prób czuwała pani Joanna Wrona, która wraz z uczniami wyreżyserowała spektakl pod tytułem „Nauczyciele z gimnazjum wyjeżdżają do Włoch”. W sumie na scenie wystąpiło 38 osób. Artyści przeszli odprawę na lotnisku, odwiedzili Wenecję, „wyprostowali” Krzywą Wieżę w Pizie, odbyli szalony rejs gondolą, zatańczyli i zaśpiewali na włoskiej plaży. Nie zabrakło pięknych wierszy, w których uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Miło nam również poinformować, że 14 października 2015 roku przedstawiciele naszego gimnazjum uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Podczas uroczystej gali Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczona została pani Dorota Dymnicka, Srebrnym Medalem pani Anna Doruch i Brązowym Medalem pani Agnieszka Środecka. Natomiast pani dyrektor Mirosława Furmanek oraz pani Elżbieta Piątyszek otrzymały Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Wszystkim wyróżnionym nauczycielom serdecznie gratulujemy!