RELACJA Z FESTYNU RODZIN ZASTĘPCZYCH

image_pdfimage_print

                         100 % radości z rodzinnej miłości

To hasło, które towarzyszyło gimnazjalistom z Przytocznej w słoneczną wrześniową sobotę. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz nauczyciele zaangażowali się w pomoc w Rodzinnym Festynie Rodzin Zastępczych organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu. Rano, 19 września, zgromadziliśmy się w Skwierzynie, gdzie odbywała się impreza, która miała na celu promować ideę wsparcia dzieci i rodzin zastępczych.

Mirosław Romanowski i Konrad Golec przygotowali oraz prowadzili ciekawe konkurencje sportowe, które miały urozmaicić i uatrakcyjnić festyn. Nasze gimnazjalistki Hanna Koszko, Martyna Szczepaniak, Wiktoria Pikus, Natalia Nadolna, Julia Piotrowska, Nikola Wąchalska, Weronika Falselow, Julia Piotrowska, Karolina Kolasińska i Natalia Sobczak z ochotą zgłosiły się do pomocy.

Wykorzystały swoje talenty taneczne i artystyczne – były niezastąpione. Wyczarowały na twarzach dzieci, oprócz uśmiechów, tygryski, człowieka-pająka, motyle, wampiry i inne wymarzone postaci i wzory. Z poświęceniem, spokojem uczyły dzieci chodzić na szczudłach czy rzucać metalowymi kulami. Zorganizowały także pokazy tańca, w które zaangażowały wszystkich – i małych i „dużych” uczestników festynu. Spotkanie okazało się ciekawym sposobem na „rodzinne” popołudnie.

Nagrodą dla gimnazjalistek za poświęcenie wolnego czasu była radość dzieci i satysfakcja, że zrobiły coś dobrego dla innych, tak całkiem bezinteresownie, odkrywając wielką prawdę, że świat staje się lepszy, gdy nie żyjemy tylko dla siebie!

Zaangażowani pracownicy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi: Mirosława Furmanek, Agata Raciborska-Borowiec (opiekun Koła Wolontariatu), Iwona Bigoraj oraz Wiesław Gniazdowski.