RELACJA Z PASOWANIA UCZNIÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIERZBNIE

image_pdfimage_print

            Bardzo ważnym momentem w życiu każdego młodego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 28 października 2015 roku.

            W tym roku szkolnym ślubowanie składało 21 uczniów. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów przygotowały zaproszenia dla Rodziców, Pana Wójta, zastępcy Wójta, Przewodniczącego Rady Gminy i klas II i III z wychowawcami. Pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyni Pani Romany Sroka-Marciniak przygotowały część artystyczną: wiersze, piosenki i tańce. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i tradycyjnie pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim piórem, którego dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Śmigiel.

            Uroczystość dostarczyła dzieciom ich rodzicom i zaproszonym gościom (szkoda, że nie zaszczycili obecnością) wielu miłych przeżyć i wrażeń. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek i prezenty przygotowane przez Rodziców.

            Drodzy Pierwszoklasiści! Życzę Wam wielu sukcesów w nauce!

                 wychowawca Romana Sroka-Marciniak