RELACJA Z PIKNIKU RODZINNEGO

image_pdfimage_print

5 czerwca o godzinie 16:00 w Parku przy Przedszkolu „Kasztanowa Kraina” odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dopisała zarówno pogoda, jak również licznie przybyli goście. Dzieci i ich rodzice oprócz możliwości wzięcia udziału w różnorodnych konkursach  mogły: między innymi zobaczyć, jak od środka wygląda ciężarówka.  Przejazd quadem, ciężarówką oraz motocyklem okazały  się strzałem w dziesiątkę. Dzieci były zachwycone.  Każdy miał także szanse udać się w rejs motorówką po pięknym jeziorze Przytoczno.

Nie mogło zabraknąć naszych wspaniałych artystów z Gminnego Ośrodka Kultury  oraz zaproszonych gości, którzy  swoimi występami  urozmaicili imprezę.

Nie zapominajmy jednak, że podczas obchodów Dnia Dziecka odbyła się bardzo ważna akcja, która uwrażliwiła zapewne nas wszystkich, i tych „małych” i tych „dużych”, na cierpienie drugiego człowieka.
Hasło „Wpieramy BAwmySIĘ” było  motywem przewodnim zorganizowanego pikniku. Nasi mieszkańcy mają wielkie serca, co udowodnili w tym szczególnym dniu . Zacytuję wypowiedź Pana Wójta, którego rozpiera duma, że w Gminie Przytoczna  liczącej ponad 5 tysięcy mieszkańców jest tyle dobrych i wrażliwych serc :

„ Moi Drodzy

Kiedy pisałem 1 czerwca, że przekładamy Dzień Dziecka właśnie na niedzielę, wspomniałem o tym, że nazajutrz obudzimy się szczęśliwsi. I tak właśnie się stało. Dziś wszyscy przywitaliśmy poranek z poczuciem dobrze „spełnionej misji”. Nie ma chyba większej wartości od tego, kiedy małą cząstkę swojego serduszka można dać drugiej osobie. Mieszkańcy Gmina Przytoczna mają serca OGROMNE, co kolejny raz potwierdzili w dniu wczorajszym. Tym razem mieliśmy ogromną okazję wspomóc Basię, wszystkim nam znaną i lubianą. Dziewczynę, która przez całe życie pomaga innym, a tym razem, choć usilnie się przed tym broniła, my mieliśmy okazję zrobić to dla niej. Widziałem po jej minie, że trudniej jej było odnaleźć się po tej drugiej stronie – ale jakoś dała radę. Teraz już Baśka nie masz wyboru (pozwolę sobie na bezpośredni zwrot bo znamy się całe życie), mieszkańcy spontanicznie i z ogromnej wewnętrznej potrzeby, zaśpiewali Tobie chóralne: sto lat, więc setunia to minimum, a jak dasz radę więcej to też „będzie dobrze”🙂.
Jeszcze raz chciałbym podziękować pomysłodawcom i organizatorom wczorajszego festynu i oczywiście Mieszkańcom naszej gminy, którzy nie zawiedli – licznie przybyli i  świetnie się bawili.

Jesteście WSPANIALI!!!!
Uwielbiam z Wami pracować
D Z I Ę K U J Ę  ! ! ! ! ! ! ! ! ! ”

Zapraszamy na krótką fotorelację.