RELACJA Z XVIII FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ W PRZYTOCZNEJ

image_pdfimage_print

Wielbi dusza moja Pana!”

To październikowe popołudnie różniło się od wszystkich pozostałych. Gminny Ośrodek Kultury kolejny raz stał się miejscem wyjątkowego duchowego i artystycznego święta. Festiwal to bardzo wartościowa tradycja naszej społeczności.

W tym roku do konkursu stanęło 23 uczestników. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ piosenki wybrane przez młodych artystów były bardzo ambitne i dostarczały wielu wzruszeń. Pozwalały także lepiej poznać Boga. Każda z nich była niezwykłym zapewnieniem o obecności i miłości Stwórcy.

Uwielbienie Boga śpiewem to wspaniały sposób modlitwy Jest to przede wszystkim dziękczynienie za talenty i dary, które od Niego otrzymujemy. Wyrażać wdzięczność we wspólnocie to podwójna radość.

W każdej kategorii wiekowej przyznano jeden tytuł laureata i dwa wyróżnienia. W tegorocznej edycji festiwalu nagrodzono następujące osoby:

PRZEDSZKOLAKI:

LAUREAT: Julia Czapiewska

WYRÓŻNIENIA:

Julia Kramm
Maria Głąbała

KLASY I-III

LAUREAT: Małgorzata Ren

WYRÓŻNIENIA:

Maciej Przystański
Jakub Zaborski

KLASY IV –VI

LAUREAT: Zuzanna Tyma

WYRÓŻNIENIA:

Lena Kaczorowska
Alicja Kaczorowska

GIMNAZJUM

LAUREAT: Julia Gabryelska

WYRÓŻNIENIA:

Amelia Opas
Maria Skierś

Bóg daje talenty, by człowiek mógł się nimi dzielić z innymi. Dziękujemy uczestnikom festiwalu, że o tym nie zapomnieli i przypomnieli nam tę ważną prawdę.
Dziękujemy organizatorom: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Przytocznej oraz Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich. Słowa wdzięczności kierujemy również do naszych niezastąpionych Sponsorów. Bez Was ta wyjątkowa impreza nie byłaby możliwa.

Renata Pałka