Rodzicielstwo Zastępcze

image_pdfimage_print

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zachęca do tworzenia rodzin zastępczych, a także do ich wspierania  poprzez  pełnienie funkcji rodziny pomocowej  oraz wolontariatu. 

Szanowni Państwo!

Jan Paweł II powiedział, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Podzielmy się więc miłością i przyjmijmy do własnej rodziny dziecko, które nie może wychowywać się w rodzinie naturalnej.

Rodzicielstwo zastępcze jest jedną z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć każdy człowiek: ofiarować swoje serce, troskę, radość, podarować dzieciom ciepłą atmosferę, spokój i bezpieczeństwo. Wszyscy wiedzą, że dzieci na całym świecie pragną bliskości, bezwarunkowej akceptacji, zaufania, a te potrzeby może zaspokoić jedynie środowisko rodzinne. Właśnie dlatego zachęcamy Państwa do tworzenia rodzin zastępczych, ale także do ich wspierania  poprzez  pełnienie funkcji rodziny pomocowej  oraz wolontariatu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu, III piętro, pokój 313a, ul. Przemysłowa 2, tel. 957428480.

Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na pomoc i profesjonalne wsparcie. Jeśli nasza wspólna promocyjna akcja uszczęśliwi chociażby jednego malucha – to będzie wielki sukces. Pamiętajmy, że „troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

 

Z poważaniem
Dyrektor Powiatowego Centrum
Pomocy Rodzinie w Międzyrzeczu
Elżbieta Górna