ROZLICZYLIŚMY WÓJTA

image_pdfimage_print

Podczas czerwcowej sesji Radni Gminy Przytoczna jednogłośnie  udzielili absolutorium Wójtowi Bartłomiejowi Kucharykowi za wykonanie budżetu za rok 2015.  To już szóste jednogłośne absolutorium !!! Podkreślmy, że do tej pory odbyło się ich sześć, dlatego tym bardziej  Wójt Gminy Przytoczna zasługuje na ogromna pochwałę.

W artykule nie może zabraknąć słów Pana Wójta, który szczegółowo wymienia zakres inwestycji i podejmowanych działań :
„Fajnie, że wszystko się udało. Ponad 6 mln pozyskanych środków unijnych, inwestycje na poziomie ponad 40% całości budżetu – musi cieszyć.
W tym roku kilka inwestycji, dokończenie zadań oświatowych na kolejne blisko milion złotych. Kilka przetargów jeszcze w tym roku m.in pierwszy etap prac na Topolowej i Akacjowej, dokumentacje na budowę dróg, świetlic wiejskich, wniosek na uzbrojenie terenów inwestycyjnych i można tu jeszcze dużo pisać.
W przyszłym roku czas na inwestycje w naszych sołectwach. Nie chcę jeszcze nikogo informować, ale złożyliśmy kilka wniosków o dofinansowanie, które już zostały pozytywnie rozpatrzone, a kolejne złożymy jeszcze w tym roku, m.in. kanalizacja Goraja.
W październiku składamy wniosek na 4 siłownie zewnętrzne: Chełmsko, Rokitno, Lubikowo i Wierzbno. We wrześniu wniosek na budowę drogi w Wierzbnie. Chełmsko znalazło się na mapie koniecznej do realizacji inwestycji drogowych – robimy już dokumentację. O inwestycji drogowej w Lubikowie nie muszę już chyba wspominać. Kończymy pozwolenie na budowę, we wrześniu wniosek do wojewody i wiosną zaczynamy zrywać kamienie 😉
O rozpatrzonym pozytywnie programie rewitalizacji Gmina Przytoczna tylko wspomnę, bo zadania wybiorą sami Mieszkańcy. Ale spotkania we wrześniu po wakacjach. Już dzisiaj Was zapraszam do tworzenia tego znaczącego dokumentu.
Myślę, że będzie Bardzo Dobrze 🙂 🙂 🙂


A Radnym i Sołtysom jeszcze raz Dziękuję za doskonałą współpracę i za godne zabieganie o swoich Mieszkańców.