ROZMOWY WÓJTA Z WICEPREZESEM RADY MINISTRÓW WALDEMAREM PAWLAKIEM

image_pdfimage_print

Wójt gminy Przytoczna omówił planowane inwestycje na terenie naszej gminy z wiceprezesem Rady Ministrów Waldemarem Pawlakiem.

 W piątkowe popołudniu w skwierzyńskiej restauracji „Dom nad rzeką” odbyło się spotkanie przedsiębiorców zrzeszonych w Lubuskiej Organizacji Pracodawców. W czasach, kiedy dostrzega się obniżenie wzrostu gospodarczego w naszym kraju, a kondycja naszej gospodarki jest coraz gorsza, m.in. poprzez obniżenie wzrostu PKB wśród głównych partnerów handlowych Polski, wiodącym tematem rozmów i konferencji było przedstawienie rozwiązań prawnych, które zaproponowali lubuscy pracodawcy samemu wicepremierowi p. Waldemarowi Pawlakowi. Premier nie tylko odpowiadał na zadawane pytania, ale sam również zaproponował rozwiązania, jakie chce podjąć rząd w najbliższym czasie m.in.: dla małych firm, które uzyskują roczne przychody poniżej 1,2 mln euro, umożliwienie płacenia podatku VAT po uzyskaniu zapłaty za fakturę, wprowadzenie jednolitego podatku obrotowego, uproszczenie procedur związanych z przygotowanie inwestycji, zmiany w prawie energetycznym wspierające rozwój inwestycji w odnawialne źródła energii. Właśnie to ostatnie zagadnienie było głównym tematem rozmów wiceprezesa Rady Ministrów z wójtem gminy Przytoczna. Bartłomiej Kucharyk przedstawił premierowi problemy z jakimi boryka się od wielu lat inwestor, który zamierza wybudować na terenie naszej gminy elektrownie wiatrowe, których realizacja w znaczny sposób poprawiłaby kondycję finansową gminy, jak również omówił kolejną planowaną inwestycję energetyczną. Miejmy nadzieję, że to spotkanie w znaczny sposób przyspieszy plany realizacji tych dwóch jakże ważnych dla gminy inwestycji. Kolejnym miłym akcentem X Spotkania Seminaryjno-Integracyjnego było wstąpienie do Lubuskiej Organizacji Pracodawców, nowych członków m.in. Firmy WOODWASTE Sp. z o.o. z Przytocznej.