ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU O TYTUŁ „SPOŁECZNIKA ROKU 2012”

image_pdfimage_print

Tytuł SPOŁECZNIKA ROKU 2012 trafił do Pana Stanisława Pietrzaka.

 

Kapituła konkursowa wyłoniła, spośród czterech kandydatów, zwycięzcę tegorocznej edycji  konkursu o tytuł SPOŁECZNIKA ROKU 2012, a został nim Pan Stanisław Pietrzak. Nominacja, pod którą podpisało się trzydziestu dwóch wnioskodawców brzmiała następująco:

„Grupa inicjatywna zgłasza do konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2012 Gminy Przytoczna” osobę Pana Stanisława Pietrzaka. Pan Stanisław Pietrzak jest mieszkańcem miejscowości Przytoczna. Zawodowo zajmuje się działalnością rolniczą. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Od kilkudziesięciu lat bierze aktywny udział w społeczności lokalnej. Jest aktywnym członkiem Rady Sołeckiej. Inicjatorem i pomysłodawcą wielu działań na terenie Przytocznej jak i całej gminy. Wspiera finansowo organizowane przez szkoły festyny, wycieczki i zabawy środowiskowe. Jest jednym z inicjatorów organizowanej od kilku lat największej gminnej imprezy pt. „Dni Przytocznej”. Wspiera ją finansowo, logistycznie i osobiście, angażując się razem z rodziną i pracownikami swojej firmy w organizację „Bitwy Pomidorowej”. Od czasu otwarcia hali sportowej aktywnie współdziała i dofinansowuje organizację zawodów i rozgrywek sportowych. Jest mecenatem Gminnych i Powiatowych Festiwali Piosenki Dziecięcej w ramach Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego oraz Gminnego Festiwalu Piosenki Religijnej. Swoje szczególne zaangażowanie i poświęcenie okazuje dla rozwoju i działalności sportowej Gminnego Klubu Piłkarskiego „Zjednoczeni Przytoczna” od kilkunastu lat jako główny sponsor i członek zarządu, a obecnie prezes. Dba o dobry wizerunek i wysoki poziom sportowy klubu. Promuje wśród młodzieży sportowy i zdrowy tryb spędzania wolnego czasu. Pomaga zawodnikom w znalezieniu pracy i w dojazdach na treningi. Wspiera ich finansowo w trudnych sytuacjach życiowych i osobistych. Jest postrzegany w środowisku jako ostoja tego klubu. Pan Stanisław Pietrzak dzięki swojemu zaangażowaniu i poświeceniu jest postrzegany w środowisku lokalnym jako autorytet i osoba godna zaufania. Jest przykładem postaw pro obywatelskich i wzorem do naśladowania dla wielu młodych i dorosłych osób. Mamy nadzieję że znajdzie również uznanie w ocenie szanownej komisji i zostanie uhonorowany tytułem „Społecznika Roku 2012 Gminy Przytoczna” .

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz  dziękujemy jego żonie Bernadecie za wsparcie męża w pracy społecznej na rzecz aktywizacji społeczeństwa. Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, szczęścia rodzinnego i samych sukcesów.