Rusza nabór wniosków o dofinansowanie termomodernizacji domów i wymianę pieców na ekologiczne, w ramach programu Czyste Powietrze 

image_pdfimage_print

Uprzejmie informujemy, iż 7 września 2018 r. o godzinie 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej odbędzie się spotkanie informacyjno -edukacyjne   dotyczące Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

WFOŚiGW w Zielonej Górze wspólnie z Urzędem Gminy w Przytocznej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Przytoczna na spotkanie informacyjno -edukacyjne   dotyczące Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Podstawowym celem Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest  poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Informujemy, iż w drugiej połowie września powinien ruszyć nabór wniosków o dofinansowanie termomodernizacji domów i wymianę pieców na ekologiczne, w ramach programu Czyste Powietrze.

Rodzaje przedsięwzięć podlegających dofinansowaniu

W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach programu finansowana będzie m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub  biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Natomiast w nowo budowanych budynkach mieszkalnych dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.

Do kogo kierowany jest program?

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku.