SCHUDNĄĆ – NIE LADA WYZWANIE

image_pdfimage_print

Dnia 20 lutego 2014 r. odbyło się interesujące spotkanie z dietetyczką p. Moniką Reszel

 

   W powietrzu czuć wiosnę, dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a pod ubraniem coraz trudniej ukryć zbędne kilogramy i ,,fałdki”. Jak szybko, skutecznie i bezproblemowo schudnąć? – to pytanie spędza sen z powiek niejednej kobiety.

   Dlatego też, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Rokitna postanowiło działać. W ub. czwartek – 20 lutego odbyło się bardzo interesujące i pouczające spotkanie  z dietetyczką – Panią Moniką Reszel. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się m.in. o zasadach  prawidłowego odżywiania się, konieczności stosowania dobrych  nawyków żywieniowych, reakcji naszego organizmu na dietę wysokotłuszczową i o chorobach wynikających z nadwagi i otyłości. Liczne pytania i ożywiona dyskusja zainspirowała zebranych do podjęcia trudnego wyzwania, które zaproponowała Pani dietetyk. Grupa 20-stu osób weźmie udział w cyklu 10 spotkań tematycznych przez 10 kolejnych tygodni, na których będą oceniane efekty stosowania diety poprzez pomiary na profesjonalnym sprzęcie. Trzymamy kciuki za najbardziej zmotywowanych i wytrwałych w budowaniu zgrabnej i smukłej sylwetki.

   Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Jolanty Nonn – inspektora  z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Międzyrzeczu, za pomoc i osobiste zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Danuta Szczyszyk