SŁONECZNA GMINA PRZYTOCZNA

image_pdfimage_print

Mieszkańcy Gminy Przytoczna w dniu wczorajszym mogli obejrzeć prezentację dotyczącą budowy i montażu kolektorów słonecznych oraz wysłuchać informacji na temat urządzeń służących wykorzystaniu promieni słonecznych do ogrzania domów i mieszkań.

 

Mieszkańcy Gminy Przytoczna w dniu wczorajszym mogli obejrzeć prezentację dotyczącą budowy i montażu kolektorów słonecznych.  Przedstawiciel Fundacji SOL z Poznania omówił wady i zalety urządzeń służących wykorzystaniu promieni słonecznych do ogrzania domów i mieszkań. Wskazał możliwość pozyskania dotacji z NFOŚiGW na zakup i montaż kolektorów. Dotację tą można otrzymać pod warunkiem skorzystania z kredytu w bankach współpracujących z NFOŚiGW.

Osoby zainteresowane wypełniły odpowiednie ankiety, na podstawie których Fundacja SOL sporządzi wstępną kalkulację kosztów montażu kolektorów słonecznych.  Następnie będzie można skorzystać z pomocy przy opracowywaniu projektów budowlanych.  

Tym, którzy będą chcieli skorzystać z odnawialnych źródeł energii, Fundacja SOL pomoże w kompletowaniu dokumentów niezbędnych przy aplikowaniu o kredyt i dotację. Udzieli także pomocy w dobraniu optymalnego rozwiązania dla montażu urządzeń oraz wskazaniu wykonawcy robót.