SOCJOTERAPIA

image_pdfimage_print

Uczniowie na zajęciach rozpoznają i nazywają emocje, uczą się pokojowego rozwiązywania konfliktów, wyrażania uczuć, ćwiczą umiejętności radzenia sobie z napięciem, poznają techniki relaksacyjne. Ćwiczenia te ułatwiają nawiązywanie pozytywnych relacji interpersonalnych.

Zajęcia prowadzi terapeuta – pan Piotr Więckowicz.

Oto co mówi o atmosferze panującej na zajęciach:

Pan Piotr: „ Nie wszyscy aktywnie uczestniczyli w pierwszych zajęciach. To zrozumiałe, że Ci młodzi ludzie musieli mnie trochę poznać i zobaczyć,  czym jest socjoterapia, że to nie są typowe szkolne zajęcia, na których będą musieli uczyć się poprawnej pisowni czy matematycznych wzorów.Każdy coś tu znalazł: jedni sposoby konstruktywnej komunikacji, inni  umiejętność wyrażania siebie czy relaksację opartą na muzykoterapii (to się chyba wszystkim najbardziej podoba!). Odczuwam ogromną radość widząc osobę, która na początku naszych spotkań była mocno wycofana i wstydliwa, a z czasem nabrała coraz większej pewności siebie i bez obaw wyraża swoje zdanie!”

Poznajmy też zdanie uczestników:

Paulina: „Zajęcia, na które uczęszczam są dla mnie świetną  odskocznią od tego, co mam w szkole na co dzień . Najbardziej podoba mi się „relaksik” na karimatach przy pięknych odgłosach natury”.

Sebastian: „Na początku nie chciało mi się przychodzić na socjoterapię. Uważałem, że takie zajęcia nie są mi potrzebne. Dzisiaj myślę, że powinny odbywać się w każdej szkole”.