SP WIERZBNO W GOŚCINIE U KORNELOWCÓW

image_pdfimage_print

W piątek 10. października, Poczet Sztandarowy i Dyrektor Szkoły Podstawowej z Wierzbna mieli zaszczyt uczestniczyć w pięknym Jubileuszu 25 – lecia nadania skwierzyńskiej szkole imienia Kornela Makuszyńskiego.

 

  W piątek 10. października, na zaproszenie Dyrekcji zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej ze Skwierzyny, Poczet Sztandarowy i Dyrektor Szkoły Podstawowej z Wierzbna mieli zaszczyt uczestniczyć w pięknym Jubileuszu 25 – lecia nadania skwierzyńskiej szkole imienia Kornela Makuszyńskiego.

   Piękna, słoneczna pogoda dodawała blasku oficjalnej części Święta, podczas której miłym zaskoczeniem dla nas był fakt, iż ucząca w Wierzbnie Pani Joanna Kwapisz – Barska 25 lat temu jako uczennica skwierzyńskiej podstawówki reprezentowała szkołę w Poczcie Sztandarowym, a podczas piątkowych uroczystości jeszcze raz dostąpiła tego zaszczytu.

  Podczas części artystycznej przygotowanej z wielkim rozmachem mieliśmy okazję przenieść się w świat niezapomnianych utworów pisanych dla dzieci przez Kornela Makuszyńskiego. Spotkaliśmy u naszych Przyjaciół Koziołka Matołka, Małpkę Fiki – Miki, Jacka i Placka, Pannę z mokrą głową oraz oczywiście Adasia Cisowskiego w towarzystwie zawsze roztargnionego profesora Gąsowskiego. Różnorodnym popisom tanecznym nie było końca, a wyjątkowym aplauzem przywitano zespół taneczny i śpiewaczy z Ukrainy, który swym wzruszającym występem uświetnił uroczystość. Gwoździem programu niecierpliwie wyczekiwanym przez skwierzyńskich uczniów okazała się być piosenka zaśpiewana i wytańczona wspólnie przez wszystkich nauczycieli.

   Szczególnie zapamiętaliśmy sobie i wzięliśmy do serca hasło powtarzane przez naszych kolegów „Kornelowców”, a są to słowa ich patrona, o których warto w życiu pamiętać:

„Mądrym być to wielka sztuka, ale dobrym – jeszcze większa”!


SP Wierzbno