Społecznik Roku 2018

image_pdfimage_print

Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” Robert Baden-Powel

Lucyna Krzysztof jest osobą, która stara się każdego dnia wcielać w życie te słowa założyciela skautingu. To harcerka duszą i sercem.Cała społeczność naszej gminy może przekonać się o tym niegasnącym zapale. Prowadzona przez nią 1 Gromada Zuchowa Rozbrykane Iskierki i zaprzyjaźniona 1 Drużyna Harcerska Sokół podejmują wiele inicjatyw, których to właśnie Druhna Lucyna jest współtwórcą i pomysłodawczynią.
W tym roku, w czerwcu, w centrum Przytocznej powstał mural patriotyczny: Sto lat niepodległości i ZHP. To ozdoba nie tylko naszej miejscowości. Sława muralu przekroczyła już granice naszej wsi. Druhna Lucyna każdego roku pozyskuje sponsorów obozu letniego. W tym roku dzięki jej staraniom bardzo wiele dzieci z naszej gminy wyjechało na Ogólnopolski Zlot ZHP, który odbył się w Gdańsku. Podarowała naszym zuchom i harcerzom bezcenne wspomnienia.
Druhna jest obecna na wszystkich gminnych uroczystościach patriotycznych. Przygotowuje zuchy i harcerzy do przemarszu z flagą. Czuwa nad tym, by zawsze pełniono harcerską wartę przy pomniku w Przytocznej. Przekazywanie wartości patriotycznych jest dla niej bardzo ważne.
Często dzięki jej inicjatywie zuchy i harcerze pełnią wartę przy miejscach pamięci na naszym cmentarzu.
Dzięki jej wytrwałości harcerze i zuchy rozpoczęli prace w swojej nowej harcówce. To miejsce już wkrótce będzie miało nowe oblicze.
Na rzecz naszej gminy Druhna pracuje z ogromna radością i entuzjazmem. Wychowała wielu, jej podopieczni to dziś odpowiedzialni młodzi ludzie.
Nie sposób wymienić wszystkich zalet Druhny Lucyny. Jedno jest pewne. Swoja pracowitością, uczciwością, bezinteresownością i radosnym podejściem do życia daje przykład innym i doskonale wciela w życie wszystkie najpiękniejsze harcerskie ideały.