SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

image_pdfimage_print

W zeszły tydzień w Gminnym Przedszkolu „Kasztanowa Kraina” gościliśmy panią Katarzynę Campbell – autorkę książek dla dzieci.

 

  Literatura dla dzieci w wieku przedszkolnym jest rodzajem sztuki przekazywanej małym odbiorcom przede wszystkim za pośrednictwem nauczycieli i rodziców. Jako placówka oświatowa staramy się stwarzać swoim wychowankom różnorodne możliwości obcowania z literaturą. Jedną z takich form było zaproszenie do przedszkola pani  Katarzyny Campbell– autorki książek dla dzieci. Jej wierszowane bajeczki, pełne humoru pełnią również funkcję edukacyjną i dlatego przedszkolaki, nauczycielki chętnie po nie sięgają.
   W trakcie spotkania autorka zachęcała dzieci do wspólnego słuchania, do odgadywania zagadek, rebusów, wspólnie z dziećmi w łatwy i wesoły sposób liczyła, wykorzystując książeczkę pt. „Kurczakowe rachowanie”. Pani Kasia nie tylko zaprezentowała treść swoich książeczek, ale w ciągu godzinnego spotkania aktywowała dzieci do zabaw ruchowych. Pomimo że książeczki dzieciom się bardzo podobały i z zaciekawieniem słuchały ich treści, to jednak największą atrakcją były zabawy balonami, z których wspólnie z autorka i Panem Grzegorzem wyczarowywali sylwetki zwierząt, bohaterów prezentowanych książek.. 

   Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. 

   Był to bardzo mile spędzony czas 🙂

Przedszkole Gminne

„Kasztanowa kraina”