STYPENDIUM DLA ZDOLNYCH UCZNIÓW

image_pdfimage_print

Rafał Puk uczeń gimnazjum w Przytocznej został nagrodzony przez Zarząd Międzyrzeckiego Koła „Wspieramy Młode Talenty”.

 

W dniu 07.11.2012r. Zarząd Międzyrzeckiego Koła „Wspieramy Młode Talenty” przy Lubuskim Stowarzyszeniu Pomocy Szkole przyznał stypendia najzdolniejszym uczniom szkół naszego powiatu.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w sali obrad ratusza miejskiego w Międzyrzeczu i połączona była z obchodami 15-lecia działalności Koła. Już od 15 lat działacze i sponsorzy z Międzyrzecza wspierają uczniów z niezamożnych rodzin, którzy wyróżniają się w nauce oraz osiągnięciami artystycznymi bądź sportowymi.

Wśród stypendystów znalazł się nasz uczeń, Rafał Puk. Dzięki temu będzie mógł spełnić jedno ze swoich marzeń.

Rafał Puk jest uczniem kl. IIb Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej. Uczeń osiąga wysokie wyniki w nauce. W ubiegłym roku szkolnym 2011/2012 zdobył tytuł Finalisty Konkursu Przyrodniczo-Łowieckiego im. Włodzimierza Korsaka. Dzięki zdobytemu tytułowi Rafał zyska dodatkowo 10 punktów na egzaminie gimnazjalnym, do którego przystąpi za rok. Rafał bierze udział także w konkursach recytatorskich i przyrodniczych. Jest Laureatem XI edycji Konkursu Ekologicznego w Międzychodzie, Laureatem Zimowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przytocznej. Zajął I miejsce w Lubuskim Konkursie Recytatorskim na etapie eliminacji gminnych, zdobył Dyplom dla uczestnika prezentacji powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

Liczymy, że tacy uczniowie będą inspiracją i wzorem dla innych.

Życzymy mu dalszych sukcesów w szkole i życiu prywatnym.