SUKCES W KARGOWEJ

image_pdfimage_print

To już ostatni etap. Sala wypełniona ponad czterdziestoma uczestnikami konkursu recytatorskiego z klas IV – VI oraz ich dzielnymi kibicami, którzy dzielnie trzymali za nich kciuki. Jury nie miało łatwego zadania. Przecież swoje umiejętności prezentowali najlepsi recytatorzy.

Wśród tych najlepszych znalazł się także uczeń naszej szkoły – Tytus Maciński z klasy IV b. Zaprezentował przed komisją fragment książki „Joanny Olech” pod tytułem „Dynastia Miziołków”. Jego niezwykłe zdolności recytatorskie poruszyły nie tylko publiczność, która żywo reagowała podczas występu młodego artysty.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać Tytusowi tytuł laureata. Ten zaszczyt spotkał tylko czworo uczestników spośród całego grona występujących. To ogromny sukces.

Gratulujemy Tytusowi talentu, ambicji, wytrwałości i pracowitości. Właśnie to jest kluczem do sukcesu.

W Kargowej reprezentowała naszą szkołę również Hanna Korczyńska – uczennica klasy I b. Uczniowie klas młodszych prezentowali swoje recytatorskie umiejętności w innej Sali. Uczestników w tej kategorii również było bardzo wielu. Choć nie zajęła żadnego miejsca, również należą jej się wielkie gratulacje. To przecież bardzo duże osiągnięcie. Hania dopiero rozpoczyna swoją drogę. Ma ogromny talent, który z pewnością jeszcze bardziej rozwinie się w przyszłości. Pierwszoklasistka recytowała wiersz Danuty Gellner pt. „Brat”.

Renata Pałka