ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA

image_pdfimage_print

Miś to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek każdego dziecka, dlatego 25 listopada 2014 r. w Kasztanowej Krainie obchodzono już po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 

          
 
„Dziś w przedszkolu jest wesoło,
                                                         misie z nami tańczą w koło”
 
                                                                                                              

   Miś to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek każdego dziecka, dlatego 25 listopada 2014 r. w Kasztanowej Krainie obchodzono już po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wyjątkowy nastrój dopisywał przedszkolakom już od kilku dni, gdy zawitał do nas listonosz i przekazał wszystkim grupom list – zaproszenie od misiów na ich urodziny. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na ten dzień i ich sprawne rączki wzięły się do pracy, bo przecież na urodziny należy wziąć ze sobą drobny upominek, żeby jubilatom sprawić radość.

   25 listopada od rana wszystkie dzieci, przekraczając próg przedszkola, przynosiły ze sobą pluszowe misie, każdy tulił się do swego misia i prezentował go kolegom. Były to miśki małe, duże, które maja trzy, sześć lat, a nawet  znalazł się taki, który ma już 49 lat.
    Jubilaci odwiedzili Przedszkole na hulajnogach, a wśród nich  Miś Brunatny i Kubuś Puchatek, którzy po radosnym przywitaniu się z dziećmi opowiedzieli  o pewnym zdarzeniu;  historia pluszowego misia rozpoczęła się w roku 1902, w Stanach Zjednoczonych . Wtedy to prezydenta Roosevelt wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę . Okazało się , że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie malucha. Świadkiem tego wydarzenia był  dziennikarz. Uwiecznił on tę historię na rysunku i razem z artykułem umieścił w swojej gazecie. Jej czytelnikiem okazał się  właściciel sklepu z zabawkami. Po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom. Jak się okazało pluszowe misie stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. I tak jest do dnia dzisiejszego.


    W trakcie urodzinowej zabawy nie zabrakło konkursów, wspólnie śpiewanych piosenek, tańca, no i oczywiście przepysznego tortu.  Dzieci podarowały Misiom w prezencie przepiękne albumy „Mój przyjaciel miś” przedstawiające wizerunki  pluszowych maskotek.

   Ten dzień był naprawdę wyjątkowy, wszystkim dopisywał dobry humor. Dzieci zapewniały, że każdego dnia ich miś ma święto i jest przez nich kochany.


Przedszkole Gminne
„Kasztanowa Kraina”