SWIĘTO SZKOŁY I TURNIEJ PRZYJAŹNI

image_pdfimage_print

27 maja w Szkole Podstawowej w Wierzbnie obchodzono 66- rocznicę powstania polskiej szkoły. 

   27 maja w Szkole Podstawowej w Wierzbnie obchodzono 66- rocznicę powstania polskiej szkoły. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie szkoły i dzieci z oddziału przedszkolnego, rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy i jego zastępca, dyrektor banku, dyrektor GOK-u, przedstawiciel firmy Interferm, panie sołtys wsi Krobielewo i Stryszewo oraz emerytowani pracownicy szkoły.

   Po części oficjalnej mogliśmy obejrzeć część artystyczną „Nie ma jak szkoła” przygotowaną przez panie K. Śmigiel i J. Barską oraz uczniów klas II-VI. Drugą część uroczystości stanowiły zawody sportowe Szkół Partnerskich .Uczniowie ze szkół partnerskich w Buckow, Łagowie i Wierzbnie rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych o puchar przechodni Turnieju Przyjaźni. Zwycięstwo przypadło drużynie z Wierzbna. Zawody odbyły się w sportowej atmosferze i dostarczyły wielu emocji uczestnikom i kibicom.

   Dla zawodników i kibiców Rada Rodziców przygotowała poczęstunek. Po zawodach mogliśmy wysłuchać piosenek w wykonaniu uczniów oraz obejrzeć popisy taneczne, do których przyłączyli się goście z Grundschule Buckow. Projekt współfinansowany był z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ramach Euroregionu Pro Europa Viadrina.

   Szczególne podziękowania dla Sołtysa  i Rady Sołeckiej z Wierzbna za pomoc w przygotowaniu strony technicznej imprezy

 

Szkoła Podstawowa 
im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie