SZCZYPIORNIAK NA ORLIKACH 2014

image_pdfimage_print

W maju reprezentacja chłopców i dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w turnieju „Szczypiorniak na Orlikach 2014” rozgrywanego w ramach projektu: Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom.

 

   W maju reprezentacja chłopców i dziewcząt Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej wzięła udział w turnieju „Szczypiorniak na Orlikach 2014” rozgrywanego w ramach projektu: Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom. Organizatorami turnieju są Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A., a Partnerem jest HUMMEL INTERNATIONAL.

   13 maja odbyły się rozgrywki eliminacyjne do turnieju wojewódzkiego. Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne mecze rozgrywano w hali sportowej w Brójcach. Reprezentacja chłopców zdobyła II miejsce, natomiast dziewczęta wygrały wszystkie mecze i zakwalifikowały się do turnieju wojewódzkiego. Za zajęcie I i II miejsca nasze drużyny otrzymały puchar i dyplom oraz pamiątkowe koszulki. Finał wojewódzki odbył się 29 maja w Świebodzinie również w hali sportowej. Poziom był bardzo wysoki, dziewczęta starały się ze wszystkich sił zdobyć jak najwięcej bramek. Ostatecznie zajęły VII miejsce.

     Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!!!

  Przed nami w czerwcu Mistrzostwa Wojewódzkie w Czwórboju Lekkoatletycznym oraz Indywidualne Mistrzostwa Powiatu i Województwa w LA.

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi
im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej