T-TEENS – WIOSENNIE, WYJAZDOWO, TANECZNIE

image_pdfimage_print

Pierwszy dzień wiosny dla zespołu tanecznego T-Teens był wyjątkowo pracowity.

 

   Pierwszy dzień wiosny dla zespołu tanecznego T-Teens był wyjątkowo pracowity. 21 marca bowiem zespół reprezentował Gminę Przytoczna na Polsko- Niemieckim Festiwalu Tańca w Żarach. Młodzi tancerze już o godz. 6:30 spakowani i pełni pozytywnej, bo wiosennej, energii wyruszyli autokarem w podróż. Po dotarciu na miejsce odbyły się próby sytuacyjne parkietu, po czym uczestnicy przygotowywali się do swoich prezentacji. W imprezie udział wzięło blisko 90 zespołów z Polski i z Niemiec.

   T-Teens pokazał się z czterema tańcami. Grupa młodsza w kategorii disco show (9-11 lat) zaprezentowała układ „Dyskoteczka” i wywalczyła II miejsce. W tej samej kategorii wiekowej, lecz w stylu show dance układ „Uciekaj myszko” otrzymał wyróżnienie.
Starsza grupa wystąpiła z układem „Na skrzydłach roztańczonych marzeń” w kategorii miniatura taneczna (12-14 lat) i nagrodzona została III miejscem. W prezentacji show dance (12-14 lat) taniec „Moda na bas” także otrzymał III miejsce.

   To był bardzo emocjonujący dzień! Zmęczeni, ale wytańczeni i zadowoleni z pucharami, statuetkami, dyplomami i medalami po godz. 22:00 młodzi tancerze zostali dowiezieni do domów.

   Zespół T-Teens serdecznie dziękuje wójtowi Panu Bartłomiejowi Kucharyk, Radzie Gminy oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury na czele z dyrektorem Panem Piotrem Barskim za uwzględnienie potrzeb zespołu w planie budżetowym i umożliwienie dzieciom wyjazdu oraz udziału w festiwalu.