TANECZNA RODZINA NA FALI SUKCESÓW

image_pdfimage_print

W miniony weekend Zespół Taneczny NOWINKA – NEW DANCE brał udział w 9. Polsko – Niemieckim Festiwalu Tańca. Był to pierwszy w tym roku Festiwal w jakim Zespół wziął udział tuż po 5. Urodzinach grupy w Przytocznej i XXX Jubileuszowej Gali Tanecznej, która odbyła się dwa tygodnie temu w Skwierzynie.

Festiwal rozpoczął się od wczesnych godzin porannych i trwał do późnego wieczora. Zespół Taneczny NOWINKA – NEW DANCE zaprezentował podczas Festiwalu 12 układów choreograficznych, w różnych kategoriach tanecznych i wiekowych. Łącznie w wydarzeniu udział wzięło 86 zespołów tanecznych m.in. z Bydgoszczy, Szczecina, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Skwierzyny, Międzyrzecza, Przytocznej, Międzychodu, Krosna Odrzańskiego, Sulechowa, Barlinka, Łowynia, Łaz, Żagania, Weisswasser oraz Żar.

Zwarci i gotowi, ci najmłodsi i starsi tancerze z Zespołu zaprezentowali się we wszystkich choreografiach przygotowanych przez Kierownika Artystycznego Zespołu – Manuelę Mamys oraz instruktorkę Aurelię Mierzejewską.

Po zaprezentowaniu 12 układów przez Zespół Taneczny NOWINKA – NEW DANCE spośród wszystkich prezentacji tanecznych biorących udział w Festiwalu nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Radość tancerzy była ogromna, gdyż wszystkie 12 zaprezentowanych choreografii zostało docenione przez jury i bardzo wysoko nagrodzone. Zespół NOWINKA – NEW DANCE zdobył aż 10 pierwszych miejsc, 1 drugie miejsce oraz 1 miejsce trzecie.

Na koniec w Zespole wybuchła ogromna euforia, gdy prowadzący oznajmił, iż nagroda Grand Prix Festiwalu trafia do najmłodszej grupy NOWINKA – NEW DANCE.

Składamy ogromne podziękowanie za pomoc przy organizacji wyjazdu dla kadry Zespołu oraz rodziców, których pomoc jak zawsze była nieoceniona podczas Festiwalu. Dzięki nim w Zespole NOWINKA – NEW DANCE zawsze panuje rodzinna atmosfera.