Taneczne święto Zespołu „NOWINKA”

image_pdfimage_print

W dniu 8 listopada 2014 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, odbyły się II urodziny Zespołu Tanecznego „NOWINKA”. 

 

   W dniu 8 listopada 2014r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, odbyły się II urodziny Zespołu Tanecznego „NOWINKA” działającego w Przytocznej, w których udział wzięło blisko 200 tancerzy w ramach przeglądu tanecznego. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć gospodarzy Zespołu „NOWINKA” z Przytocznej oraz Skwierzyny a także ich zaproszonych gości Klubu Tańca Towarzyskiego „FANTAZJA” ze Skwierzyny oraz Stowarzyszenia z Chełmska i Twierdzielewa.

   Taneczne święto swoją obecnością zaszczycili również: Radosław Wróblewski- Lubuski Wicekurator Oświaty, Lesław Hołownia- Przewodniczący Rady Powiatu Międzyrzeckiego, Bartłomiej Kucharyk- Wójt Gminy Przytoczna, Maciej Zawidzki- Radny Powiatu Międzyrzeckiego, Jerzy Barski- Przewodniczący Rady Gminy Przytoczna, Radni Rady Gminy Przytoczna, dyrektorzy jednostek oświatowych Gminy Przytoczna, najbliżsi przyjaciele oraz sponsorzy- osoby, na których zawsze Zespół Taneczny „NOWINKA” może liczyć i polegać.

   W urodzinowym nastroju starsze grupy Zespołu „NOWINKA” z Przytocznej i Skwierzyny wspólnie powitały zebranych układem „Celebration”. Podczas blisko dwu godzinnego koncertu można było podziwiać żywiołowe inscenizacje, różnorodność tematyki tańca, wielką precyzję ruchów oraz popisy akrobatyczne w wykonaniu tych najstarszych jak i najmłodszych tancerzy Zespołu Tanecznego „Nowinka”, którzy bardzo ciężko pracowali by przygotować taneczne show.

   Nie obyło się również bez wspomnień i wzruszeń. Pomiędzy tańcami widownia obejrzała film z udziałem tancerzy w teledysku Majki Jeżowskiej oraz prezentację przygotowaną z okazji dwóch lat działalności Zespołu w Przytocznej.

   W czasie koncertu wręczone zostały podziękowania dla wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Piotra Barskiego za ogromną przychylność, życzliwe wsparcie oraz zaufanie i wielką wiarę w możliwości tancerzy. To sprawia, że taniec, który jest pasją dla dzieci i młodzieży znaczy dla nich bardzo wiele i jest częścią ich życia.

   „Taniec dla młodych ludzi to jedna z dróg rozwoju, samorealizacji. Wyjazdy, festiwale i stroje to ogromne koszty, na które nie zawsze stać rodziców i stowarzyszenie. Dzięki ludziom dobrej woli Zespół i Stowarzyszenie „NEW DANCE” może działać i przyczynić się do rozwoju młodych ludzi. Dzięki uprzejmości, hojności i wielkiemu sercu, możliwy jest dalszy rozwój naszych tancerzy. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc, którą Państwo nam zaoferowali”- tymi słowami Kierownik Zespołu i Prezes Stowarzyszenia podziękowali i wręczyli Honorowe Odznaki Przyjaciół Zespołu Tanecznego „NOWINKA” następującym osobom:

  1.  Radosław Wróblewski- Lubuski Wicekurator Oświaty
  2.  Bartłomiej Kucharyk- Wójt Gminy Przytoczna
  3.  Agnieszka Śnieg- Zastępca Wójta Gminy Przytoczna
  4.  Lesław Hołownia- Przewodniczący Rady Powiatu Międzyrzeckiego
  5.  Jerzy Barski- Przewodniczący Rady Gminy Przytoczna
  6.  Konrad Golec- Przewodniczący Komisji Finansów Rady Gminy Przytoczna
  7.  Mirosław Romanowski- Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy Przytoczna
  8.  Piotr Barski- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej
  9.  Mirosława Furmanek- Dyrektor Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej
  10. Agnieszka Jastrzębska- Właściciel firmy przewozowej PHU Uchański

   Gdy na scenie i sali widowiskowej zgasło światło zapadła konsternacja. To był jednak znak, że za chwilę na scenie pojawi się gość specjalny. Nawet sami tancerze do końca nie wiedzieli co to będzie za niespodzianka. Był to specjalny występ przygotowany dla solenizantów. Kadra Zespołu „NOWINKA” wraz z rodzicami dzieci tańczących przygotowała specjalny układ choreograficzny, w którym zaprezentowane zostały „My Słowianki”, „Aleksandra”, która porwała do tańca nawet samego wójta Bartłomieja Kucharyka” oraz „Can – can”. Ogromne zdziwienie a zarazem zachwyt towarzyszył zebranym gdy ujrzeli tę wesołą grupę na scenie. Po zakończonym układzie braw nie było końca. Rodzice biorący udział w widowisku poprosili wójta aby wsparł pomysł na powstanie grupy wiekowej Zespołu „25+”. Oczywiście propozycja ta spotkała się z aprobatą nie tylko samego włodarza Przytocznej, ale również publiczności.

   Trenując codziennie pod czujnym okiem instruktorów i choreografów, dzieci i młodzież nie tylko rozwija swoje pasje, zainteresowania i możliwości, ale także kształtuje swoje charaktery. Tańczące w Zespole w Przytocznej od dwóch lat dzieci i młodzież bardzo zżyły się z „NOWINKĄ”. Wspólne przeżycia, wytężona praca, nauczyła ich zgodnego życia w grupie i stworzyła wręcz rodzinną atmosferę. Tancerze Zespołu „NOWINKA” jednogłośnie twierdzą, że niewątpliwie do tego wszystkiego przyczyniła się osobowość i postawa Manueli Mamys, która traktuje ich jak swoją rodzinę. Pozytywne cechy, które nabywają podczas żmudnych zajęć, treningów i wielokrotnego powtarzania układów tanecznych, owocują nie tylko na scenie, ale i poza nią.

   Na sam koniec tanecznego święta wszyscy wykonawcy wystąpili we wspólnym układzie finałowym. Tuż po nim na scenę wjechał jeden z dwóch ogromnych tortów, który ufundowany były przez wójta Gminy Przytoczna Bartłomieja Kucharyka, radnych Gminy Przytoczna Mirosława Romanowskiego oraz Konrada Golca. Drugi tor otrzymali rodzice a sponsorem jego był Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej na czele z Dyrektorem Piotrem Barskim. Życzeniom składanym dla Nowinki nie było końca a wszyscy tancerze z Przytocznej otrzymali od wójta złote medale, które były podziękowaniem za ich ciężką pracę

   W zgodnej opinii zaproszonych gości urodzinowy koncert był udany. Natomiast sami wykonawcy zgodnie podkreślili, że najważniejsze było to, iż wspaniała i wręcz rodzinna atmosfera pozwoliła na przebywanie razem dzięki czemu mogli się cieszyć swoją obecnością i robić to co wszyscy kochają… Tańczyć! 

 Przemysław Uss