TANIEC INTEGRUJE! POLSKO – NIEMIECKI WARSZTATY TANECZNE

image_pdfimage_print

Czy współpraca się opłaca? Najwyraźniej tak! Udowodniła to Gmina Przytoczna oraz jej miasto partnerskie Wusterhausen/Dosse.  Na zaproszenie Wójta  Bartłomieja Kucharyka w dniach 27-29.06.2016 r.  kolejny już raz gościliśmy przyjaciół z Niemiec.  Celem wizyty było nawiązanie współpracy dzieci i młodzieży poprzez wspólne warsztaty taneczne. W zajęciach prowadzonych przez Manuelę Mamys udział brało szesnaście tancerek z Niemiec oraz  tancerze z Zespołu „Nowinka” . Była to wspaniała zabawa nie tylko dla uczestników, ale i również opiekunów. Codziennie dzieci i młodzież otrzymywała porcję dobrego humoru poprzez  prowadzenie warsztatów z takich stylów tanecznych jak: Disco, Rock ‘n’ Roll, Hip- Hop, Taniec współczesny a nawet klasyka (balet). Organizatorzy  zadbali, aby młodzież uczestnicząca w wymianie zapamiętała warsztaty jako miłe wspomnienie i integracje dwóch narodów. Podczas pobytu grupy z Niemiec organizowane były  zabawy, ognisko oraz wycieczki.

Na koniec warsztatów każdy z uczestników otrzymał od Wójta pamiątkowy medal oraz maskotkę pomidorka. Tancerze nawiązali bardzo dobry kontakt i zżyli się ze sobą a pobyt zleciał bardzo szybko. Wzruszenie towarzyszyło na twarzach dzieci z Niemiec, kiedy odjeżdżały do Wusterhausen.

 

 

 

 

W dniach 12-13.06.2015r. w Przytocznej odbywały się warsztaty „Latin Dance”. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Taneczny „Nowinka”  oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej.
Warsztaty prowadził choreograf z Wrocławia, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych stylach tańca – Grzegorz Płóciennik, z którym „Nowinka” współpracuje od 6 lat. Warsztaty były otwarte dla wszystkich chętnych osób. W zajęciach udział wzięli tancerze zespołu, ale również rodzice, byli tancerze, przyjaciele oraz chętne osoby – ogólnie ponad 160 osób.

Wspólna nauka kroków, wspaniała zabawa oraz dobry humor towarzyszyły wszystkim uczestnikom podczas całych warsztatów od rana do wieczora. Każdy uczestnik był bardzo zadowolony z przebiegu warsztatów. Dla najmłodszych uczestników była to okazja do nauki nowych kroków a przede wszystkim do wesołej zabawy. Ich trochę starsi rówieśnicy poznali tajniki tańców latynoamerykańskich a przede wszystkim ich techniki. Natomiast najstarsi uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili, że odrobina ruchu w ich wykonaniu bardzo się przyda – pozytywnie wpłynie na ich stan samopoczucia .

Dostaliśmy dużo dobrej energii oraz wielką dawkę wspaniałej zabawy, która przekazał nam stale uśmiechnięty prowadzący warsztaty Grzegorz Płóciennik. W cale to nie dziwi- Taniec pokazuje nas, nasze dusze, uwalnia człowieka od ciężaru spraw. Gdy tańczymy zapominamy o swoich problemach z jakimi borykamy się na co dzień. W tańcu nie ma granic, możemy pokazać co czujemy, jaki mamy nastrój czy samopoczucie- podsumowała Manuela Mamys- Kierownik Artystyczny Zespołu „Nowinka”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów.