Tanzcamp 2018

image_pdfimage_print

Czy współpraca się opłaca? Najwyraźniej tak! Kolejny raz udowodniła to Gmina Przytoczna oraz jej miasto partnerskie Wusterhausen/Dosse. W ramach współpracy gmin tancerki zespołu Nowinka/New Dance  w dniach 18-21.06.2018 r.  gościły w Niemieckim  Wusterhausen/Dosse.

Celem wizyty było nawiązanie współpracy dzieci i młodzieży poprzez wspólne warsztaty taneczne.  W zajęciach prowadzonych przez Manuelę Mamys i Aurelię Mierzejewską  udział brało czterdziestu tancerzy.  Była to wspaniała zabawa nie tylko dla uczestników ale i również opiekunów. Codziennie dzieci i młodzież otrzymywała porcję dobrego humoru poprzez  prowadzenie warsztatów z  różnych styli tanecznych.  Organizatorzy  zadbali aby młodzież uczestnicząca w wymianie zapamiętała warsztaty jako miłe wspomnienie i integracje dwóch narodów. Podczas pobytu organizowane były  zabawy, ognisko , przejażdżki bryczkami czy wyjście na plażę. W ostatnim dniu tancerze mieli wspólny pokaz  dla uczniów szkoły, rodziców oraz mieszkańców Wusterhausen/Dosse gdzie zaprezentowali swoje umiejętności oraz wspólną choreografię jaka powstała podczas warsztatów.  Tancerze nawiązali bardzo dobry kontakt i zżyli się ze sobą a pobyt zleciał w bardzo sympatycznej tanecznej atmosferze.

Dziękujemy wójtowi Gminy Przytoczna Bartłomiejowi Kucharykowi za możliwość wzięcia udziału w wymianie oraz wiarę w nasze taneczne możliwości. Podziękowania kierujemy również w stronę Justyny Szczerbak za pomoc w tłumaczeniu i opiekę podczas wymiany.