TARGI EDUKACJI I PRACY

image_pdfimage_print

W Liceum Ogólnokształcącym w Skwierzynie odbyły się Targi Edukacji i Pracy. Naszą gminę reprezentowali pracownicy WOODWASTE Sp. z o.o.

     Pracownicy Ochotniczego Hufca Pracy, jako realizatora usług rynku pracy, zorganizowali w Liceum Ogólnokształcącym w Skwierzynie: Targi Edukacji i Pracy, skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Targi miały na celu zapoznać uczniów naszych szkół z obecnym rynkiem pracy, jego kierunkami, potrzebami i oczekiwaniami potencjalnych pracodawców, co wiąże się z wyborem konkretnego kierunku kształcenia na tym etapie edukacji. Spośród dziesiątek wystawców proponujących swoje oferty nie mogło zabraknąć akcentu Gminy Przytoczna, którą reprezentowali pracownicy WOODWASTE Sp. z o.o. z siedzibą w Przytocznej, która została założona w 2006 roku. Przedmiotem działalności spółki jest produkcja pelletu, handel biomasą oraz usługi oczyszczania terenu. Prezesem Zarządu Spółki jest Dariusz Maciński.

     W grupie kapitałowej, która jest zarządzana przez Woodwaste  Sp. z o.o, powołanej do zrealizowania inwestycji polegającej na uruchomieniu produkcji pelletu z roślin, w tym w szczególności ze słomy, znajdują się następujące firmy:

  • LOOTOR Sp. z o.o. założona w 2006 roku, z siedzibą w Słońsku, gdzie znajduje się fabryka produkcji pelletu.
  • DM Celus Sp. z o.o. założona w  2009 roku z siedzibą w Skwierzynie. Posiada fabrykę produkcji pelletu w Jordanowie Śląskim.
  • STL Sp. z o.o. założona w 2007 roku z siedzibą w Przytocznej.

Ogólne zatrudnienie w grupie  kapitałowej wynosi około 300 osób.

      Wykorzystywanie innowacyjnej proekologicznej technologii pozyskiwania energii z biomasy połączone z efektywnością produkcyjną sprawia, że obecnie grupa kapitałowa Woodwaste jest największym w kraju dostawcą  biopaliw do energetyki zawodowej. Podczas procesu wytwarzania pelletu wdrażane są rozwiązania obniżające emisyjność chloru do środowiska naturalnego.

     Produkcja opiera się na surowcach dostarczonych od lokalnych rolników. Fabryki w Przytocznej, Słońsku i Jordanowie Śląskim współpracują z ponad czterystoma gospodarstwami rolnymi. Zaplecze logistyczne opiera się na kooperacji z około pięćdziesięcioma przewoźnikami. Grupa współpracuje także na zasadzie franszyzy z dwoma zakładami w Lubieniu Kujawskim i Przasnyszu, które zajmują się produkcją wyłączenie na potrzeby Woodwaste Sp. z o.o.

     Korzystając z okazji zaprezentowania działalności spółki, chcielibyśmy SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ właścicielom: Panu Dariuszowi Macińskiemu i Pani Joannie Baranowskiej, za bezinteresowne zaangażowanie w życie kulturalne, społecznie i wsparcie wszelkich inicjatyw instruktorów i dyrektorów pracujących w jednostkach budżetowych naszej gminy. To dzięki Państwa hojności, od wielu lat mamy możliwość zakupu wielu narzędzi edukacyjnych, zarówno do szkół jak i do przedszkola. Wspieranie klubów sportowych, zespołów tanecznych, stowarzyszeń i wszelkich inicjatyw działalności społecznej, widoczne jest na każdej płaszczyźnie działalności naszej gminy.