Ten dzień zdarza się tylko raz…

image_pdfimage_print

Pożegnanie klas VI w Szkole Podstawowej w Przytocznej

 

   Tak niedawno z drżeniem serca witaliśmy ich w pierwszej klasie. Wydaje się, że jeszcze wczoraj uczyli się pisać, czytać i liczyć. Dziś… dojrzalsi i mądrzejsi kończą szkołę podstawową.

   Czas kolejny raz spłatał nam figla. Minął tak szybko, że  nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć. Były wspomnienia, nagrody dla najlepszych szóstoklasistów, którzy zostali wyróżnieni w wielu konkursach przedmiotowych i sportowych. Nadszedł nieunikniony czas podsumowań. Była okazja, by sobie wzajemnie podziękować i przeprosić się za to, co złe. Przecież wszędzie tam, gdzie ludzi łączą prawdziwe i szczere relacje, obecne są wszystkie uczucia i emocje. A Szkoła Podstawowa w Przytocznej jest miejscem, gdzie nie brakuje prawdziwych przyjaźni.

   Część artystyczną przygotowaną przez uczniów i wychowawców klas VI rozpoczął, tradycyjnie już, uroczysty polonez. Piękną choreografię, nad którą pracował Pan Paweł Dymel uczniowie wykonali z wielkim przejęciem. Kiedy ostatnie dźwięki poloneza dobiegły końca, przyszedł czas na część główną akademii, którą przygotowały panie: H.Urbanek i M.Andrusieczko – wiersze i rymowanki, dzięki którym mogliśmy wszyscy spojrzeć na minione lata z sentymentem i lekkim przymrużeniem oka.  

  Nie zabrakło kwiatów, prezentów, wielu ciepłych słów. Łzy szczerego wzruszenia płynęły po policzkach nie tylko uczniom. Także nauczyciele pośpiesznie ocierali zapłakane oczy.

   Greckie przysłowie przypomina: „Racz się przeszłością, żyj teraźniejszością, patrz w przyszłość”. Szóstoklasiści, wspominajcie swoją podstawówkę, żyjcie pełnią życia i odważnie idźcie przed siebie, przyjmując z wdzięcznością te możliwości, które otworzą się jeszcze przed Wami.