THUMBELINA CZYLI CALINECZKA

image_pdfimage_print

Ostatni dzień kwietnia był szczególny dla uczniów klasy II a Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej. 

 

‘Thumbelina’ czyli „Calineczka” w języku angielskim

   Ostatni dzień kwietnia był szczególny dla uczniów klasy II a Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej. Tego dnia bowiem mieli oni po raz pierwszy możliwość popisania się swoimi umiejętnościami zarówno aktorskimi jak i językowymi podczas wystawiania znanej wszystkim bajki „Calineczka” w języku angielskim. Przedstawienie zostało odegrane dwukrotnie. Najpierw spektakl obejrzeli uczniowie klas I-IV i grono pedagogiczne. Następnie młodzi aktorzy udali się do Przedszkola Gminnego Kasztanowa Kraina w Przytocznej i tam zaprezentowali swoje umiejętności przed przedszkolakami.

W role bajkowych postaci wcielili się:

Narrator 1 – Aleksander Kmieciak

Narrator 2 – Hubert Napierała

Thumbelina – Emilia Kowalska

Old Woman – Magdalena Chajduk

Mother – Julia Kułak

Frog – Aleksandra Sycz

Frog’s Son – Maciej Hacaś

Fish 1 – Michał Mularski

Fish 2 – Wojciech Kowalczyk

Butterfly – Aleksandra Dyla

Beatle 1 – Jakub Ciesiółka

Beatle 2 – Kacper Rosik

Old Mouse – Jakub Zaborski

Mole – Bartek Cerwonka

Swallow – Maria Dubaniewicz

   Nasi młodzi artyści wspaniale opanowali teksty w języku angielskim, a w czasie przedstawienia zachowywali się jak prawdziwi aktorzy wcielając się w role postaci, które grali. Dzięki zaangażowaniu drugoklasistów, oprawie muzycznej i kolorowym dekoracjom przedstawienie zostało pozytywnie odebrane zarówno przez starszych jak i najmłodszych widzów. Wszyscy znają tę baśń Andersena, więc nawet Ci, którzy nie uczyli się języka angielskiego wiedzieli, co się dzieje na scenie. Natomiast Ci, którzy władają choć trochę tym językiem mogli sprawdzić swoje umiejętności lingwistyczne.

   Uczyć się języków obcych warto od maleńkiego, a jak najczęstszy kontakt z językiem przyspiesza jego opanowanie. Nasze przedstawienie ‘Thumbelina’ w języku angielskim udowodniło, że nauka języka obcego może być przyjemna i daje gwarancję dobrej zabawy.

Anna Sewruk