TO JUŻ PEWNE – ŚWIĘTA TAŃCA NA WYSOKIM POZIOMIE

image_pdfimage_print

Mistrzostw Polski w Rock ‘n’ Roll’u Akrobatycznym oraz Ogólnopolski Festiwal Tańca  „Dance-Passion and Life” w Przytocznej.

   Organizatorzy dokładają wszelkich starań aby przez dwa dni Przytoczna była lubuską stolicą tańca. To wszystko za sprawą Mistrzostw Polski w Rock ‘n’ Roll’u Akrobatycznym oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca- „Dance- Passion and Life”.

   Już 7 czerwca br. do hali sportowej przy Gimnazjum w Przytocznej zjadą najlepsi tancerze z kraju w dyscyplinie tanecznej Rock ‘n’ Roll’a Akrobatycznego. Do zawodów zgłosiło się już ponad 250 tancerzy, a to jeszcze nie koniec, ponieważ zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja. Ważnym akcentem będzie udział  aktualnych Mistrzów Świata par zawodowych Ani Miadzielec i Jacka Tarczyło znanych z telewizyjnych programów Mam Talent i Got to Dance oraz Formacji „Nowinka” ze Skwierzyny pięciokrotnych Mistrzyń Polski w Formacjach Rock ‘n’Rolla akrobatycznego uczestniczek i zdobywczyń 4 zielonych gwiazdek w dwóch edycjach telewizyjnego show Got to Dance – Tylko Taniec. W Mistrzostwach wezmą również udział tancerze z Czech. Przedsięwzięcie sędziować będzie międzynarodowe jury składające się z wybitnych trenerów i choreografów w tej dziedzinie tańca. Od wczesnych godzin porannych zaplanowano eliminacje. Finały przewidziano na godz. 18:00.

   Dzień później (8 czerwca br.) rozpocznie się wspaniała i różnorodna tanecznie impreza. Na Ogólnopolski Festiwal Tańca- „Dance- Passion and Life” zjadą Zespoły Taneczne z całego kraju. Impreza rozpocznie się od godz. 10:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Zespoły będą rywalizować w 6 kategoriach tanecznych w 4 grupach wiekowych. Jednym z jurorów oceniających adeptów tańca będzie Jakub Jóźwiak– zwycięzca V edycji telewizyjnego show tanecznego You Can Dance. – Jak widać nie tylko na parkiecie zapowiada się wysoki poziom. Przedstawiciele Stowarzyszenia „NEW DANCE”  włożyli wiele wysiłku aby przedsięwzięcia zyskały wysoką rangę nie tylko na parkiecie ale również od strony organizacyjnej.

   Dzięki temu święta taneczne zyskały również wielką aprobatę władz i swoimi Honorowymi Patronatami imprezy objęli: Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Lubuski Kurator Oświaty oraz Wójt Przytocznej. Patronatem medialnym przedsięwzięcia objęły takie instytucje jak: TVP Gorzów Wielkopolski, Gazetę Lubuską, Radio Zachód oraz Radio Plus.

   Imprezy nie mogłyby odbyć się również bez finansowego wsparcia Zarządu Województwa Lubuskiego oraz Gminy Przytoczna.

   Organizatorami przedsięwzięć są: Zespół Taneczny „NOWINKA”, Stowarzyszenie „NEW DANCE”, Gmina Przytoczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej.

Zawody odbędą się na hali sportowej przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Przytocznej.

Wstęp na imprezy jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

Przemysław Uss
Prezes Stowarzyszenia „NEW DANCE”