TRAMPOLINA – Regionalny program wspierania inicjatyw społecznych

image_pdfimage_print

W miesiącach maj – czerwiec 2016 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” Rokitno działające przy Domu Pomocy Społecznej Rokitno 58, zrealizowało projekt TRAMPOLINA – w ramach regionalnego programu wspierania inicjatyw obywatelskich. Działania skierowane były do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu międzyrzeckiego i świebodzińskiego.

Zadania projektu obejmowały między innymi warsztaty teoretyczne i praktyczne pozwalające na zapoznanie się uczestników z innowacyjną dla nich dziedziną sportową, tj. grą w kręgle. Bardzo ważnym elementem wszystkich spotkań była również integracja uczestników projektu, którzy spotykali się nie tylko na profesjonalnym torze kręglarskim, ale również przy ognisku i wspólnych tańcach.

Podsumowaniem wszystkich działań był TURNIEJ KRĘGLARSKI, który odbył się 30.06.2016r. na kręgielni w Międzyrzeczu. Zwycięzcą została drużyna z Domu Pomocy Społecznej w Skwierzynie, natomiast najlepszym zawodnikiem  okazał się uczestnik z Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie nr 38. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrody ufundowane przez Gminę Przytoczna, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Międzyrzeczu oraz Powiat Międzyrzecz. W tym miejscu pragniemy także złożyć serdeczne podziękowania Panu Jackowi Bełzowi właścicielowi Agencji Usługowej Duet s.c. Jacek & Beata Bełc za szeroko rozumiane wsparcie i pomoc w organizacji Turnieju.

                                                                                  Zarząd Stowarzyszenia