TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

image_pdfimage_print

W dniu dzisiejszym w SP Przytoczna odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

   W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

   Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

   Patronatem konkursu była Państwowa Straż Pożarna z Międzyrzecza, którą reprezentował młodszy kapitan Krzysztof Dobkiewicz. Przedstawicielem z ramienia Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przytocznej był Prezes Zarządu Pan Bartłomiej Kucharyk oraz Komendant Gminny Związku OSP Pan Bogusław Chajduk.

   Do eliminacji  przystąpiły szkoły podstawowe z Gminy Przytoczna oraz miejscowe gimnazjum. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Wiktoria Ciesiółka  (SP Wierzbno)

II miejsce – Jakub Bykowski (SP Wierzbno)

III miejsce – Daniel Pruchniewski  (SP Wierzbno)

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Patryk Dobkiewicz

II miejsce – Sandra Ren

III miejsce – Błażej Lamcha