UCIEKAJ ZIMO!

image_pdfimage_print

Uczniowie naszej szkoły radośnie witają wiosnę. Tego dnia trudno było uzyskać skupienie uczniów na lekcjach.

 

 

   Tego dnia trudno było uzyskać skupienie uczniów na lekcjach. Ciałem siedzieli w klasach, duchem byli zupełnie w innym miejscu. W głowie im było raczej palenie marzanny i obmyślanie taktyki meczowej na spotkanie przeciwko reprezentacji nauczycieli.

   W  końcu przyszła upragniona czwarta i piąta lekcja – czas przeznaczony na zabawę. Pani Dyrektor rozpoczęła wspólne świętowanie krótkim apelem, w trakcie którego wręczono uczniom nagrody i wyróżnienia, które zdobyli podczas wielu konkursów, które już się odbyły. Później wszyscy przeszli do tyłu, gdzie Pan woźny w specjalnie przygotowanym ognisku palił przygotowane przez każdą klasę kukły.

   Później czekała nas część sportowo- rekreacyjna. Klasy I-III brały udział w pasjonującej rywalizacji w przeciąganiu liny. Wśród naszych najmłodszych uczniów z sukcesu cieszyła się klasa I b i jej wychowawczyni p. Grażyna Gnybek. W klasach drugich zwyciężyła II b z p. Anną Materną, a wśród najstarszych w tej grupie wiekowej triumfowała III a i p. Hanna Kozłowska.

   Klasy IV –VI także miały bardzo poważne zadnie. Rozegrano mecze piłkarskie nauczyciele kontra uczniowie. Każda klasa miała wytypować swoją reprezentację i w trwającym kwadrans boju pokonać drużynę pracowników szkoły, której skład był bardzo mocny: p. Anna Materna, p. Grażyna Gnybek, p. Anna Kopyść, p. Joanna Kaczorowska, p. Beata Podkowińska, p. Brygida Konieczna, p. Lech Kopyść, p. Marek Korczyński i p. Przemek Borkowski. Nauczycielskiej bramki dzielnie strzegła p. Wioleta Golec. Dozwolone były oczywiście zmiany. Sędzią spotkania był p. Paweł Dymel.

   Wszystkie mecze były zacięte i pełne walki. Nikt nie zapominał oczywiście fair play. Kibice dopingowali głośno i wytrwale. Nauczyciele pokonali klasy drużynę klas czwartej i piątej. Skuteczny opór postawili im szóstoklasiści i to oni wyszli z tej potyczki z tarczą.

   Tę wyjątkową imprezę zawdzięczamy przede wszystkim Samorządowi Uczniowskiemu i p. Dorocie Kmieciak. To oni byli głównymi organizatorami przedsięwzięcia.

   W przyszłym roku rewanże?

 

Renata Pałka