UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE IDĄ NA GRZYBY CZYLI DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZYTOCZNEJ

image_pdfimage_print

Popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest tak naprawdę świętem wszystkich pracowników oświaty. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Przytocznej, którym opiekuje się pani Dorota Kmieciak i klasa VI b przygotowali z tej okazji apel.

 

            Przed uczniowskim występem wszystkich przywitała pani dyrektor, składając najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.    

Uczniowie zaprezentowali współczesną szkołę w krzywym zwierciadle. Pokazali, że największymi zmartwieniami dzisiejszych nauczycieli są: pisanie comiesięcznych sprawozdań, wyjazdy na „bardzo ważne” szkolenia, uzupełnianie stosów dokumentów, czyli po prostu wszechogarniająca walka z biurokracją, która oczywiście okazuje się tylko syzyfową pracą. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na nauczanie? Oj, to tylko konieczny dodatek!

            Nauczyciele z pewnością mogli się odprężyć i uśmiechnąć – w tym, co pokazali uczniowie na pewno jest sporo prawdy. Na szczęście w naszej szkole praca z uczniem wciąż jest sprawą najważniejszą.

            A jacy uczniowie chodzą do naszej podstawówki? W trakcie apelu zaprezentowano wiele ich „gatunków” – szkoła zamieniła się na chwilę w jesienny las, a uczniowie stali się grzybami! Wśród nich pojawili się między innymi: bujak pospolity, czyli taki osobnik, który wciąż huśta się na krześle, podjadek złośliwy – ten, co w czasie lekcji próbuje niezauważenie zjeść kanapkę. Grzybów było bardzo wiele. Każdy uczeń mógł odnaleźć taki, który najbardziej pasuje do niego.  

            Akademię zakończyła piosenka. Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za cierpliwość, wyrozumiałość i wysiłek w kształtowaniu młodzieńczych umysłów. 

            Uczniowie pokazali, że nasza szkoła da się lubić! Oby nie tylko w Dniu Nauczyciela…

 Renata Pałka 

źródło: Szkoła Podstawiwa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej