UCZTA DLA OKA I UCHA…

image_pdfimage_print

Niedawno był Poznań. Teraz odwiedziliśmy Szczecin, bo nasi uczniowie są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś wartościowego.

 

   Niedawno był Poznań. Teraz odwiedziliśmy Szczecin, bo nasi uczniowie są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś wartościowego.

   W autobusie panowało jak zwykle pełne napięcia oczekiwanie. Przecież jeszcze nie uczestniczyliśmy w tak niezwykłym wydarzeniu artystycznym, jak rewia na lodzie. Widowisko wyjątkowe, ponieważ oparte na motywach znanych baśni. One są bliskie sercom dzieci i dorosłych. 

   Odważny i dziarski kot w butach zapraszał Śnieżkę, krasnoludki, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, wróżki i inne postaci  na bal z okazji szesnastych urodzin księżniczki Aurory. Przebył cały świat, by poinformować baśniowych przyjaciół o tym doniosłym wydarzeniu. Nie przestraszył się nawet wilka, złej wróżki i dziwnej krowy – dzielnie przemierzał odległe kraje, by przekazać gościom zaproszenia. Na to święto wszyscy czekali z niepokojem. Dawno temu zła wróżka przepowiedziała Aurorze śmierć w dniu szesnastych urodzin. Wszyscy ubrani w strojne szaty przybyli na uroczystość. Klątwa wiedźmy nie spełniła się na szczęście do końca. Aurora nie umarła, ale zasnęła. Ona i cały zamek pogrążyli się w głębokim śnie do  czasu, gdy przyszedł piękny książę i pocałunkiem odczarował ukochaną, jej rodziców i wszystkich poddanych.

   Widowisko zachwycało widzów przepiękną choreografią, kolorowymi strojami, niezwykłą muzyką i ciekawymi efektami specjalnymi. Z uwagą śledzili losy znanych bohaterów, którzy zaprezentowali się we wspólnej historii.

   Uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale także uczyli. Mieli przecież okazję powtórzyć cechy gatunkowe baśni oraz przypomnieć sobie, jak nazywają się elementy widowiska scenicznego. Nie zapomnieli także o zasadach właściwego zachowania się podczas przedstawienia.

   Naszą wycieczkę zakończyła wizyta w przepięknej galerii handlowej, która zachwycała świątecznym wystrojem. Dzieci z przyjemnością zjadły obiad i chętnie zrobiły zakupy. Wszyscy niecierpliwie dopytują, kiedy następny wyjazd. 

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi

im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej