UDAŁO SIĘ POMÓC MATEUSZOWI!

image_pdfimage_print

Zebraliśmy kwotę 7 497,73 zł dla chorującego na autyzm Mateusza Marek ze Strych. Dzięki tej kwocie możliwa będzie jego rehabilitacja.

 

   Zebraliśmy kwotę 7 497,73 zł dla chorującego na autyzm Mateusza Marek ze Strych. Dzięki tej kwocie możliwa będzie jego rehabilitacja.

  Stowarzyszeniowe ręce pracowały na sukces tego festynu od wielu tygodni. Choć mogłoby się wydawać, że szczytny cel uświęcał środki, nie do końca droga do jego finalizacji była prosta, a otoczenie sprzyjające. Niemniej, członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych HAPPY w Przytocznej: Kamilla Jędrasik, Tadeusz Jesionek, Anita Oszmian, Natalia Omelanczuk-Głąbała, Barbara Kaczorowska, Angnieszka Jęczek, Agnieszka Ulbrych, Karolina Walczak, Iwona Milczewska, Daniel Docz, Krystian Gabryelski, Piotr Jeske, Iwona Henkel, Basia Nowaczyk-Docz, Kamila Majchrzak, Anna Kochańska-Jokiel, Rafał Walczak, Alicja Pastuszek, Małgorzata Pikus, Iwona Straschein-Róg, jak i dziesiątki niezrzeszonych w stowarzyszeniu osób o wrażliwych sercach, mogą wspólnie powiedzieć: udało się!. Satysfakcja stowarzyszenia tym większa, że całkowity koszt organizacji został pokryty dzięki ofiarności sponsorów, którym z całego serca pragniemy podziękować! To wielkie wotum zaufania, które otrzymaliśmy po zaledwie dwumiesięcznej działalności naszego stowarzyszenia – dziękujemy! 

   Równie złowieszczo, co przeprawa przez zawiłości organizacyjne, wyglądała pogoda w ten sobotni poranek. W pewnej chwili jednak aura także stanęła po naszej stronie i stało się już jasne, że sprzyjają nam już nie tylko Przyjaciele HAPPY. Oprócz organizatorów, największą pracę od rana wykonywali wolontariusze, którym także składamy słowa podziękowania. Kwestowali w kilku gminnych miejscowościach i optymistycznie podsumowywali nastawienie mieszkańców do zapełniania puszek.

  O godz. 16.00 Wojciech Kudliński, który na kilka godzin zdążył się „zaprzyjaźnić” z mikrofonem, powitał wszystkich w imieniu organizatorów – Stowarzyszenia HAPPY. Z zaproszenia na Festyn Charytatywny im. Niny Betke Basińskiej skorzystali: zespół taneczny NOWINKA, zespół taneczny T-TEENS, zespoły taneczne (w okrojonym składzie): TRANS i zespół muzyki dawnej Antiquo More z Międzyrzecza. Wystąpili wokaliści: Lena Kaczorowska z Przytocznej, Oliwia Urbańska z Wierzbna. W rytmach Zumby odbył się pokaz w wykonaniu grupy pań uczęszczających na zajęcia instruktorki Anny Koszko. Wrocławscy artyści z teatru animacji Art Show w swoich barwnych kreacjach na szczudłach, stanowili nie lada atrakcję dla najmłodszej części publiczności i także z myślą o nich przygotowali krótki występ. Zabawę przy dźwiękach bębnów zapewnił nam zespół „7 minut przerwy”, którzy nadawali rytm pokazowi Magdy Pełech – oswojonej z ogniem tancerki Afro Samby. Zwieńczeniem ognistych przeżyć był piękny pokaz fantastycznie-bombastycznej młodzieży z grupy BOMBASTIC, która zademonstrowała pod osłoną nocy, niezwykłe fireshow.

   W trakcie festynu organizatorzy – Stowarzyszenie HAPPY, wybierało HAPPY – rodzinkę – najbardziej zgodną w swoich odpowiedziach parę dorosłej osoby z dzieckiem. Wręczono również specjalną nagrodę: ORDER HAPPY dla HAPPY-DOROSŁEGO – osoby, która w szczególny sposób  przyczynia się do szczęścia dzieci w naszym lokalnym środowisku. Spośród 7. nominowanych osób, order i piękną statuetkę otrzymała pani Anna Kopyść, która wygrała w głosowaniu jawnym podczas posiedzenia Kapituły Orderu składającej się z członków Stowarzyszenia HAPPY. Nie mogło zabraknąć sztandarowej rywalizacji prowadzonej przez stowarzyszenie – Rykowiska, w którym zwycięża największa „rycząca” przepona i które za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem przyszłych potencjalnych tenorów.

   Dzięki wspaniałym wypiekom pań z sołectw: Chełmska, Lubikowa, Rokitna, Strych, Krobielewa, Krasnego Dłuska, Nowej Niedrzwicy oraz Stowarzyszeń Przyjazna Wieś z i Koła Gospodyń Wiejskich  z Rokitna, a także osób prywatnych z Chełmska, Strych, Wierzbna, Krasnego Dłuska, Nowej Niedrzwicy, Przytocznej, Goraja i Lubikowa, a także dzięki hojności sponsorów i członków stowarzyszenia, udało się wypełnić po brzegi kramy z gastronomią. Jeszcze raz wszystkim, dzięki którym udało się pozyskać każdą złotówkę dla Mateusza, z całego serca dziękujemy!.

   Wszystkie z ponad 40. fantów aukcji prowadzonej w czasie festynu, wśród których znajdowały się takie perełki jak: książki z autografami Anny Dymnej, Krzysztofa Hołowczyca, Jolanty Kwaśniewskiej, płyty z autografem Jurka Owsiaka, Krystyny Jandy, pióro ufundowane przez Jarosława Wałęsę, fanty od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Stali Gorzów, a także niezliczona ilość atrakcyjnych fantów od przedsiębiorców nie tylko z terenu naszej gminy, znalazły swoich właścicieli. Cały dochód ze stoisk gastronomicznych (sprzedaży ciasta, pajdy chleba, napojów, kiełbasek, grochówki) ze sprzedaży fantów, pozyskany za przejażdżki wozami strażackimi, motorówką, motocyklami, z malowania karykatur, zdobienia buziek, skakania na trampolinie, dmuchanych atrakcji – wszystko przeznaczone zostanie dla Mateusza Marek ze Strych.

   Podczas festynu prowadzona była także pod szyldem ogólnopolskiej fundacji DKMS zbiórka materiału genetycznego potencjalnych dawców szpiku kostnego. Zarejestrowało się 15 osób – potencjalnych dawców.

   Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszej gminy za otwarte serca oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym niemożliwe stało możliwe! Dodamy tylko, że festyn jeśli był jakąkolwiek kampanią, to owszem: kampanią dobra, miłości, bezinteresownej pomocy i chęci zmieniania świata na lepsze. Zapraszamy także tych, którzy w tym roku z różnych względów nie dołączyli do nas, by w kolejnych latach przekonali się jednak jak wspaniałym uczuciem jest dzielenie się sobą z innymi.

Festyn Charytatywny im. Niny Betke Basińskiej wsparli:

Restauracja „Zielona Gęś”-  Fundacja DKMS   –  Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz oddział w Przytocznej – Stan-Mar Skwierzyna   –   AmeriGas  –  Karczma Lubuska   –    DLD Nowaczyk   –   Sołectwo Strychy  –  Sołectwo Krobielewo  –   Sołectwo Przytoczna   – Sołectwo Krasne Dłusko   –   Sołectwo Lubikowo  –  Sołectwo Chełmsko  –  Sklep Maksim Anna Kochańska – Jokiel   –   Stowarzyszenie „Przyjazna wieś” –   Ochotnicza Straż Pożarna Przytoczna   – Dom Książki s.c. Skwierzyna   –   Kiosk Wielobranżowy Magdalena Strzelewicz – GS Samopomoc Chłopska Przytoczna –  Usługi Transportowe Jolanta Kućma – PPHU Masarnia Dariusz Jaskuła – Sklep Spożywczo Przemysłowy  –  PHU MAWI-TECH Małgorzata Pikus – Double Flash Art  –  Usługi Ślusarskie Teresa Arabczyk   –  Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych – Algraf Skwierzyna –   Natalia i Tadeusz Jasionek  –  Kwiaciarnia Zbigniew Dudek   –  Firma Handlowo-Usługowa REGGI Radosław Arabczyk – Agnieszka Jęczek  –   Małgorzata Piórko  –   Krystian Gabryelski   –   Barbara Kaczorowska – Natalia Omelańczuk-Głąbała  –  Lodziarnia Przytoczna   –  Salon Kosmetyczny HOLLYWOOD Międzyrzecz – Pizzeria Mamma Mia Gorzów WLKP. –  Maria Romanowska  –  Nadleśnictwo Międzyrzecz – Przytoczna.info    –  Gminny Ośrodek Kultury Przytoczna  –  Ośrodek Pomocy Społecznej Przytoczna – Rada Gminy Forum Przytoczna  –   Marta i Bartłomiej Kucharyk  –  Artykuły papiernicze RYZA-BIS Skwierzyna – Karolina i Rafał Walczak  –  Auto Port  –  Anna Mikołajczak – sklep  –  Mariusz Janiszewski – sklep –  Anna Warmuzińska – Marszałek Województwa Lubuskiego – ZHP – Miedzyrzecz  – Przemysław Bucholtz – Raitech Przytoczna- Szkoła Podstawowa w Wierzbnie  –  Gminne Przedszkole Kasztanowa Kraina  – Kamila i Krzysztof Majchrzak – Ośrodek Zdrowia w Przytocznej  –  Barbara Nowaczyk-Docz i Daniel Docz  -Alicja i Marcin Pastuszek – Firma PATUTEK Piotr Pastuszek –  Rodzice i dzieci klas szóstych rocznik 2013/2014 Szkoły Podstawowej w Przytocznej – Agent PZU Iwona Stroschein  –  Magda Sarnat  –  DPS Skwierzyna  –  DPS Rokitno   – ZIAJA Dystrybucja Skwierzyna – Szkoła Podstawowa Przytoczna   –   Firma Auto Jarex Jarosław Śliwiński   –   Urząd Gminy Przytoczna   –   Niepubliczne Przedszkole JUTRZENKA z Międzyrzecza   –   Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzyrzeczu   –  17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana Międzyrzecz   –   Irena Klein  –  Koło Gospodyń Wiejskich Rokitno – Gminne Gimnazjum Przytoczna   –   Dom i Ogród Zbigniew Laskowski –  Izabela Laskowska Centrum Rozwoju Dziecka Sowa – Zenon Kortyla – Paweł Nieckarz   –   Józef Szkirut   –   Mariola Janiszewska   –   Sebastian Kaźmierczak   –   Marek Kufel   –   Wojciech Kudliński   –   Motocykliści z Formacji Freedoms Riders   –   Wolontariusze   –   Wszyscy artyści i zespoły, którzy przyjęli nasze zaproszenie i swoimi występami uatrakcyjnili festyn   –   Członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych HAPPY.

Znane osoby i instytucje, które wsparły i włączyły się w akcję to:

Krzysztof Hołowczyc
Fundacja „Mimo Wszystko” Anny Dymnej
Biuro Rady Ministrów
Kancelaria Prezydenta RP
WOŚP i Jurek Owsiak
Fundacja KASISI i Szymon Hołownia
Fundacja „Porozumienie bez barier” Jolanty Kwaśniewskiej
Europoseł Jarosław Wałęsa
Europoseł Jarosław Kalinowski
Starosta Powiatu Międzyrzeckiego
Wojewoda Lubuski
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Krystyna Janda
Premier i Eurodeputowany Jerzy Buzek

 

   Wsparcie Mateusza i Festynu otrzymaliśmy również od wielu przedsiębiorców, którzy pragną pozostać anonimowi. Wszystkim serdecznie dziękujemy!


Stowarzyszenie HAPPY