„UWAGA! ZEBRA Z PRZEJŚCIA ZBIEGŁA”

image_pdfimage_print

22. września 2014 r. uczniowie klas I – IV uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt.: „Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła” dotyczącym bezpieczeństwa dzieci na drodze, zasad ruchu drogowego oraz podstawowej wiedzy o znakach drogowych. 

 

   22. września 2014 r. uczniowie klas I – IV uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt.: „Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła” dotyczącym bezpieczeństwa dzieci na drodze, zasad ruchu drogowego oraz podstawowej wiedzy o znakach drogowych. Aktorzy zwracali uwagę na ewentualne niebezpieczeństwa, z którymi może zetknąć się każdy pieszy podczas codziennych wypraw do szkoły, powrotów do domu, przechodzenia przez ulicę i wędrówek poboczem.

   Ciekawa i kolorowa scenografia oraz precyzyjnie wykonane stroje bohaterów przykuwały uwagę publiczności już od samego początku przedstawienia. Dzieci z uwagą śledziły przygody niesfornej zebry ulicznej, która postanowiła zmienić dotychczasowe zajęcie. Jej ucieczka wprowadziła spore zamieszanie na jezdni, a co za tym idzie kłopoty wszystkich uczestników ruchu drogowego. Na poszukiwania Zebry wyruszył dzielny Sygnalizator Świetlny – Syguś ze swoją przyjaciółką Myszką. W trakcie nieobecności sygnalizatora porządku na drodze pilnowała Policjantka i stary, emerytowany Znak „Przejście dla pieszych”. W trakcie inscenizacji pojawiły się również inne postacie, m.in. Pirat Drogowy, który z pomocą Sygusia i dzieci uczył się poruszania po drodze oraz roztargniona Staruszka, która pospiesznie chciała przejść przez skrzyżowanie.

   Uczniowie brali czynny udział w spektaklu – podpowiadali bohaterom przedstawienia, jak właściwie należy zachowywać się na drodze, wskazywali i nazywali znaki drogowe oraz kolory świateł, na których należy przechodzić przez przejście dla pieszych i na którym trzeba się zatrzymać. Wielokrotnie przypominali, że zawsze chodzimy lewą stroną pobocza.

   Spektakl pt.: „Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła”  to idealne połączenie rozrywki z nauką o czym świadczą uśmiechnięte buzie dzieci i ich pozytywne recenzje przedstawienia.

Anna Materna