V Harcerskie Spotkanie Drużyn Nieprzetartego Szlaku

image_pdfimage_print

Już po raz piąty Międzyrzecz był miejscem spotkania niepełnosprawnych harcerzy z całego kraju. Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyło się V Harcerskie Spotkanie Drużyn Nieprzetartego Szlaku „W wielkim kręgu „.

Już po raz piąty Międzyrzecz był miejscem spotkania niepełnosprawnych harcerzy z całego kraju. Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyło się V Harcerskie Spotkanie Drużyn Nieprzetartego Szlaku „W wielkim kręgu „. Tradycyjnie organizatorem i drużyną sztabową była 10 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „DREPTAKI” działająca przy Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie nr 38. W imprezie uczestniczyli harcerze z Grójca, Łodzi, Turku, Skwierzyny, Toporowa, Glińska, Rokitna, Świecia, Bydgoszczy i Przytocznej. Program zimowiska był bardzo bogaty i nie było czasu na nudę. Odbył się uroczysty apel, świecowisko, projekcje filmów, zajęcia na basenie i w muzeum, morsowanie w lodowatej wodzie jeziora Głębokiego, karnawałowy bal kostiumowy, zwiad harcerski, zajęcia taneczne z zumby, spotkanie z górnikiem, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia kulinarne, ognisko z pieczeniem kiełbas, wycieczka do Zielonej Góry oraz wielka loteria fantowa. Miło dodać, że frekwencja podczas zajęć zawsze wynosiła 100%. 

Uczestnicy ze łzami w oczach żegnali się podczas wyjazdu obiecując, że przyjadą również za rok.

Specjalne podziękowania należą się Pani Arlecie Stacheckiej – dyrektor SOSW w Międzyrzeczu  za udostępnienie obiektu wraz z jego pełnym wyposażeniem.

phm. Bartłomiej Orzeł