V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

image_pdfimage_print

W piątek, 25 września 2015 roku, uczniowie i pracownicy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej obchodzili V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już po raz trzeci otrzymaliśmy statut Organizatora Lokalnego WMTDay 2015. W akcji edukacyjnej „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, której głównym celem było sprawdzenie, w jakim stopniu przytoczeńska  społeczność radzi sobie z podstawami „królowej nauk”.

Udział wzięło 296 osób z terenu gminy. „Walkę” z tabliczką mnożenia rozpoczęliśmy w gimnazjalnych murach od krótkiej kartkówki, którą sprawdziły i oceniły nasze panie od matematyki Anna Powązka-Słońska i Katarzyna Kolasińska w asyście szkolnych ekspertów Karoliny Gierczyńskiej i Darii Hercyg. Wyniki tego pojedynku przedstawiają się następująco:

I miejsce – kl. II a (90,00%),

II miejsce – pracownicy szkoły (88,42%),

III miejsce – kl. II b (85,56%),

IV miejsce – kl. III a (83,75%),

V miejsce – kl. III b (76,47%),

VI miejsce – kl. I b (70,63%),

VII miejsce – kl. I a (67,00%).

Bezbłędnych odpowiedzi udzieliło zaledwie 12 pracowników (63,16%) i 27 uczniów (25,96%), którzy zdobyli zaszczytny tytuł Szkolnego MT Experta. Nie dla wszystkich była to przysłowiowa bułka z masłem i nawet te najprostsze działania sprawiły nie lada trudność (np. 16:0=?). Wygląda na to, że w dzisiejszej rzeczywistości wielu młodych ludzi nie potrafi obejść się bez kalkulatorów i przedkłada je nad gimnastykę umysłu. Następnie dwa pięcioosobowe patrole egzaminatorów w składzie: Karolina Gierczyńska, Daria Hercyg, Wiktoria Ciesiółka, Anita Majorek, Daniel Pruchniewski, Agnieszka Środecka – opiekun oraz Julia Gierczyńska, Daria Łazuka, Martyna Szczepaniak, Szymon Mleczak, Michał Trojanek, Agnieszka Kogut – opiekun – wyruszyły na blisko trzygodzinny spacer ulicami Przytocznej, by przeprowadzić akcję również wśród mieszkańców. „Odpytywani”, należący do różnych grup wiekowych, mogli poczuć się jak za dawnych lat, kiedy ze strachem w oczach stawali przed szkolną tablicą. Były wzruszenia i radość, wspomnienia kozy i łapy. Nie brakowało nerwów i emocji. Nie wszyscy odważyli się stanąć oko w oko z tabliczką mnożenia. Około 9% napotkanych na ulicach osób odmówiło nam udziału w zabawie.

Wzorowo zachowali się pracownicy  banku, przedszkola, szkoły podstawowej, apteki, domu kultury, ośrodka zdrowia, opieki społecznej i sklepów, gdzie niemal każdy udowodnił, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Była to zabawa, dlatego też każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na dwa pytania, został nagrodzony pięknym, soczystym, czerwonym jabłkiem. Ci, którzy odpowiedzieli tylko na jedno pytanie poprawnie, otrzymali na osłodę – cukierka. Z kolei osoby, które najprawdopodobniej ze stresu udzieliły błędnych odpowiedzi, dostały cierpką i kwaśną cytrynę. Zaszczytny tytuł MT Expert podczas V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uzyskały 134 osoby, co stanowi 45,27% wszystkich biorących udział w zabawie.

O TO CI, KTÓRZY UDZIELILI 100% POPRAWNYCH ODPOWIEDZI:

Klasa I B:

1. Kacper Brojanowski

2. Jakub Środecki

Klasa II A:

1. Dagmara Jasińska

2. Martyna Kąkol

3. Karolina Kolasińska

4. Dawid Kowalczyk

5. Natalia Nadolna

6. Mateusz Nowakowski

7. Daniel Pruchniewski

8. Nikoletta Rzepa

9. Natalia Sobczak

Klasa II B:

1. Wiktoria Ciesiółka

2. Karolina Gierczyńska

3. Daria Hercyg

4. Maciej Korczyński

5. Jakub Matusiewicz

6. Jakub Moczyński

7. Oliwia Urbańska

Klasa III A:

1. Hanna Koszko

2. Jakub Krzystyniak

3. Oskar Rzepa

4. Weronika Woźniak

Klasa III B:

1. Julia Gierczyńska

2. Kamil Janiak

3. Karina Kotwicka

4. Dżesika Martyniuk

5. Szymon Mleczak

GRATULUJEMY !!!

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy razem z nami się bawili.

Do zobaczenia za rok 🙂