W GOŚCINIE U GIMNAZJALISTÓW

image_pdfimage_print

Uczniowska inscenizacja ”Balladyny” opuściła mury naszej szkoły

 

W gościnie u gimnazjalistów

      Uczniowska inscenizacja ”Balladyny” opuściła mury naszej szkoły

   Szóstoklasiści nie ukrywali tremy – występom poza szkołą zawsze towarzyszy szczególny stres. Zdolni młodzi ludzie poradzili sobie doskonale. Swoim sposobem mówienia, zaangażowaniem i przekonującym wcieleniem w postaci przykuli uwagę młodzieży zgromadzonej  w Sali gimnastycznej Gimnazjum im. Jana Pawła II.

   Pani dyrektor Mirosława Furmanek przywitała nas bardzo ciepło i serdecznie, przypominając, ze przed laty na lekcjach języka polskiego również z uczuciem odgrywaliśmy to wyjątkowe dzieło wielkiego romantyka. Doświadczenie tych młodzieńczych „zabaw w teatr” stało się po latach inspiracją do twórczych działań z moimi uczniami.

   Szóstoklasiści, gratuluję Wam serdecznie wspaniałego występu. Pokazaliście starszym kolegom, że warto angażować się w działania dodatkowe. Poza tym gimnazjaliści omawiają „Balladynę” na lekcjach języka polskiego. To, co zaprezentowaliście będzie zatem nieocenioną pomocą w pracy z lekturą.

   Dziękujemy za pomoc i wsparcie pani Joannie Kaczorowskiej, która była niezastąpionym wsparciem organizacyjnym oraz pani Hannie Urbanek, która znów pożyczyła uczniom przepiękne stroje i elementy dekoracji sceny.

   Młodzi aktorzy, szlifujcie swoje talenty, a być może sceny teatrów w Polsce staną się kiedyś Waszym królestwem. Tego z całego serca życzę.

 

Renata Pałka